Замовники документів про професійну освіту зможуть використовувати усі можливості Єдиної державної бази з питань освіти (ЄДЕБО), матимуть чіткий алгоритм для виготовлення дублікатів та виправлення помилок.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Уряд затвердив типові форми договорів про надання освітніх послуг у закладах освіти".
Про це повідомляє прес-служба МОН.
Оновлений Порядок замовлення, виготовлення, видачі та обліку документів про профосвіту був розміщений для громадського обговорення на сайті Міністерства сьогодні, 21 серпня 2020 року, зазначає прес-служба МОН.
"Тривалий час ми отримуємо зауваження від закладів про те, що у чинному Порядку не враховано багатьох ситуацій, які реально відбуваються на практиці. Найбільше з них стосуються замовлення дублікатів для випускників профтехів, які було ліквідовано і не мають правонаступників. У проєкті документа ми виписали різні моделі, врахували запити громадян, які зверталися до нас за роз'ясненнями. Зараз для нас важливо почути щонайбільше думок стейкхолдерів і видати документ, який вирішить існуючі проблеми", - зазначила генеральна директорка директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік.
Зазначається, що у випадку, коли заклад припинив діяльність, за виготовленням дубліката заявник має звернутися до його правонаступника. Якщо такого не визначено, або заклад не було переміщено з тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, - в місцеве управління освіти. Воно має визначити профтех, який створить замовлення на дублікат в ЄДЕБО. Після цього особа зможе отримати документ впродовж 20 днів.
Так, для осіб з порушеннями зору закладено можливість отримати диплом або його дублікат шрифтом Брайля. Там вказуватимуть назву закладу, дату видачі, серію та номер диплома, назву здобутої професії. Для отримання такого документа достатньо подати у заклад, де проходило навчання, відповідну заяву.
Окремо у Порядку прописані обставини, за яких заклад має анулювати інформацію про учня в ЄДЕБО. Фактично ця дія означатиме, що в офіційних електронних реєстрах не буде жодних даних про цю особу.
Зокрема, здійснити такий крок заклад зможе у таких ситуаціях:
- учень не склав державну кваліфікаційну атестацію;
- випускник не забрав диплом впродовж року;
- учень не отримав диплом закладу, у якому відбулась реорганізація (злиття, приєднання, поділ, перетворення) або він був ліквідований;
- набрало законної сили рішення суду про анулювання диплома;
- до моменту внесення відомостей про видачу документа виявлено помилку в інформації, що відтворюється;
- інформацію про видачу диплома внесено помилково.
Надати зауваження та пропозиції до проекту Порядку може кожен охочий до 30 вересня 2020 року на електронну адресу: dzhus@mon.gov.ua
Нагадаємо, вступну кампанію до закладів профосвіти продовжено до 1-го листопад.