26 жовтня 2023, 12:30

МКІП презентувало держпрограму розвитку й поширення української мови

Пресслужба МКІП

27 жовтня Україна вп’яте відзначатиме День української писемності та мови після ухвалення Закону про державну мову. Про це повідомила пресслужба МКІП.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Чому медіація може стати найкращим варіантом вирішення спорів у сфері ІВ?".

У міністерстві вказали, що наразі експерти вже можуть оцінити ефективність та якість самого закону, його адаптивність до викликів та історичну цінність.

"Соціологічні дослідження останніх років засвідчили кардинальні позитивні зміни у ставленні громадян до української мови як до рідної, як до єдиної державної, а також щодо мовних пріоритетів як в офіційному, так і в приватному спілкуванні. Повномасштабне вторгнення рф в Україну прискорило мовні процеси. Про це йшлося під час круглого столу "Функціонування української мови як державної: проблеми імплементації та удосконалення законодавства", – йдеться в повідомленні.

Так, у межах події МКІП презентувало Державну цільову національно-культурну програму забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року.

"Програма є досить тривалою, до 2030 року. Документ включає норми, спрямовані не тільки на ліквідацію викликів сьогодення, а й впроваджує сталі процеси укріплення державної мови на всій території України і навіть за кордоном", – сказав т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Т.в.о. Міністра підкреслив необхідність підвищення рівня володіння українською мовою всіх, хто цього бажає, зокрема, вчителів і викладачів, а також наповнення культурного простору якісним національним україномовним продуктом. У цьому контексті важливим завданням держави є підтримка й розвиток української літератури та книговидання. Серед інструментів – впровадження з наступного року сертифікатів на придбання україномовних книжок для дітей.

Програма охоплює публічну, приватну та бізнес-сфери. У публічній сфері передбачено запровадження мовних курсів для посадових осіб та кандидатів на посади до органів влади. У приватній також передбачена мережа курсів вивчення української мови, зокрема й для захисників та захисниць, а також державна підтримка на придбання україномовних книг у Дії, гранти на переклад та видання іноземної літератури українською мовою, гранти для авторів, підтримка національного культурного продукту, книги для дітей. У бізнес-сфері – створення Національного електронного корпусу української мови, розробка системи національної термінології й термінографії, створення і видання термінологічних словників відповідно до державних стандартів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати