17 березня 2023, 17:25

Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт путіна за воєнні злочини в Україні

Міжнародний кримінальний суд (МКС) у п'ятницю видав ордер на арешт президента росії володимира путіна, звинувативши його у відповідальності за військові злочини, скоєні в Україні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У зверненні суду йдеться про те, що президент росії несе відповідальність за військовий злочин незаконної депортації населення до російської федерації.

"Існують розумні підстави вважати, що путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезазначені злочини, за вчинення дій безпосередньо, спільно з іншими та/або через інших, і за його неспроможність здійснювати належний контроль над цивільними та військовими підлеглими", - повідомляється на сайті суду.

Також суд видав ордер на арешт уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. 

Генеральний прокурор України Андрій Костін на своїй фейсбук-сторінці пояснив, що  за межами росії путіна мають заарештувати та передати до суду.

"Світові лідери тричі думатимуть, перш ніж тиснути йому руку або сідати з ним за стіл переговорів. Світ отримав сигнал, що російський режим є злочинним і його керівництво та поплічники будуть притягнуті до відповідальності. Це історичне рішення для України та всієї системи міжнародного права", - наголосив Генпрокурор.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати