03 липня 2023, 13:52

Міжнародний центр з переслідування за злочин агресії проти України (ICPA) розпочав роботу в Гаазі

Пресслужба Офісу Генпрокурора

В Гаазі офіційно розпочав свою роботу Міжнародний центр з переслідування за злочин агресії проти України (ICPA). Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Костін ICPA

Читайте також: "Чи все так однозначно з юрисдикцією Міжнародного кримінального суду щодо злочину геноциду в Україні?".

В урочистому відкритті взяли участь генеральний прокурор України Андрій Костін, Президент Євроюсту Ладіслав Хамран, комісар Європейського Союзу з питань юстиції Дідьє Рейндерс, Прокурор МКС Карім А. А. Хан, помічник Генерального прокурора США Кеннет А. Політе та міністр юстиції Нідерландів пані Ділан Есільгоз-Зегеріус, а також генеральні прокурори країн-членів Спільної слідчої групи (JIT) – Генпрокурор Латвії Юріс Стуканс, Генеральна прокурорка Литви Ніда Ґрунскене, Генпрокурор Румунії Алекс Флорін Флорента та інші шановні колеги.

"Це початок кінця безкарності за злочин агресії. Від сьогодні в Гаазі працюватимуть українські прокурори. Представники JIT з Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Румунії разом з ними долучаться до роботи ICPA на стартовому етапі. Спеціальний прокурор США з питань злочину агресії підтримуватиме діяльність Центру. Інші країни та інституції зможуть приєднатися протягом найближчих місяців", – зазначив Андрій Костін.

За його словами, ICPA має особливе значення для України – це чіткий сигнал, що світ об'єднаний і непохитний на шляху забезпечення відповідальності російського режиму за всі його злодіяння: злочин агресії, геноцид та воєнні злочини.

Андрій Костін зауважив, що, на жаль, в архітектурі міжнародного кримінального правосуддя існує прогалина щодо відповідальності за злочин агресії. ICPA стане одним з елементів який посилить юридичні механізми заборони агресії, доповнить та зміцнить цю архітектуру.

Комісар Європейського Союзу з питань правосуддя Дідьє Рейндерс зазначив: "Створюючи ICPA, Європейський Союз підтверджує, що докладатиме всіх зусиль для того, щоб Росія понесла повну відповідальність за міжнародні злочини, скоєні під час війни в Україні, зокрема за злочин агресії. Створення ICPA дає світові чітко зрозуміти, що заборона застосування сили залишається основою нашого міжнародного порядку, заснованого на правилах, і що ті, хто порушує його, будуть притягнуті до відповідальності".

Президент Євроюсту Ладіслав Хамран заявив: "Євроюст має значний досвід у наданні оперативної, технічної, логістичної та фінансової підтримки національним прокурорам, які працюють над міжнародними справами. Із самого початку цієї війни така підтримка сприяла координації та підвищенню ефективності національних розслідувань міжнародних злочинів, скоєних в Україні. ICPA – це важливий наступний крок у наших колективних зусиллях, спрямованих на припинення безкарності на всіх рівнях".

Карім А. А. Хан, прокурор Міжнародного кримінального суду, зауважив: "Серед справжньої темряви та страждань, які ми бачили по всій Україні, ми також бачили, як з’являється світло в побудові нових партнерських відносин з питань притягнення до відповідальності. У своєму сьогоднішньому посланні я чітко заявляю, що ми залишаємося відданими подальшому зміцненню основ співпраці з Євроюстом і національними органами влади, які ми побудували за останній рік в рамках діяльності Спільної слідчої групи".

«Міністерство юстиції США пишається тим, що стоїть пліч-о-пліч із нашими європейськими партнерами та одним із перших бере участь в діяльності Міжнародного центру з переслідування за злочин агресії проти України (ICPA), – заявив помічник генерального прокурора кримінального відділу Міністерства юстиції США Кеннет А. Політе-молодший. – Нещодавно призначений спеціальний прокурор Міністерства юстиції США з питань злочину агресії Джессіка Кім представлятиме Сполучені Штати в ICPA, а також вона матиме безперешкодний доступ до значного обсягу результатів експертизи та ресурсів, які Міністерство зібрало у відповідь на незаконну агресію росії проти України".

Ділан Есільгоз-Зегеріус, міністр юстиції Нідерландів додала: "Сьогодні, розпочавши роботу ICPA, ми зробили важливий крок для притягнення до відповідальності за міжнародні злочини, скоєні внаслідок російської агресії проти України. Для цього необхідні комплексні розслідування, і ми можемо допомогти один одному в цьому в центрі ICPA. Саме тому Нідерланди пишаються тим, що є країною, де був створений центр ICPA".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати