07 травня 2021, 17:38

Міжнародні валютні резерви України становлять 28 млрд дол. США

Пресслужба НБУ

Станом на 1 травня 2021 року міжнародні резерви України за попередніми даними становили 28 000,1 млн дол. США (в еквіваленті). У квітні вони зросли на 3,6% з огляду на валютні надходження на користь уряду та переоцінку фінансових інструментів. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Звіт НБУ за 2020: як змінилась економіка після початку пандемії"

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Загалом динаміку резервів упродовж квітня визначали такі чинники:

  • по-перше, операції з управління державним боргом.

Валютні надходження на користь уряду становили 1 371,4 млн дол. США, зокрема 1 250,0 млн дол. США – від розміщення єврооблігацій (ОЗДП) та 121,4 млн дол. США – від продажу внутрішніх державних облігацій (ОВДП).

Водночас загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті склав 556,1 млн дол. США (в еквіваленті). З них 391,5 млн дол. США були спрямовані на обслуговування та погашення ОВДП, 78,0 млн дол. США – на обслуговування ОЗДП, решта – на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті;

  • по-друге, переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют).

 минулому місяці їх вартість зросла на 200,0 млн дол. США (в еквіваленті);

  • по-третє, операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку.

Протягом квітня міжбанківський валютний ринок здебільшого перебував у збалансованому стані. Водночас на початку місяця попит на валюту на ринку дещо перевищував пропозицію. Для згладжування надмірних девальваційних коливань Національний банк провів інтервенцію з продажу валюти на суму 50,0 млн дол. США. 

Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,3 місяці майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати