21 травня 2020, 11:23

Митниця розпочала пілотний проект автоматичного оформлення декларацій

Нова митниця

Державна митна служба запровадила пілотний проект по виконанню митних формальностей автоматизованою системою митного оформлення в автоматичному режимі. Проект спрямований на спрощення процедури митного оформлення та створення сприятливих умов для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Комплексну послугу єМалятко запустили ще в 16 містах".

Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Наразі пілот стосуватиметься трьох митних режимів (експорт, переробка на митній території, реекспорт (після переробки). Відтепер для цих режимів тестуватиметься т.зв. автоматичний випуск декларацій. Він передбачає можливість автоматичного оформлення митних декларацій без участі посадових осіб митниць. Тобто декларації, які відповідатимуть певним критеріям і оцінюватимуться як низькоризикові, направлятимуться системою оформлення в окреме вікно", - зазначили в ДМС.

Так, якщо у декларації виявляться ризики або спрацьовує система АСАУР, її митне оформлення продовжиться за звичайною процедурою. Якщо ж система не виявить помилок та ризиків, декларація буде оформлена автоматично, про що декларант отримає відповідне повідомлення.

Зазначається, що для реалізації пілоту розроблено спеціальний алгоритм виконання митних формальностей в залежності від видів транспорту, митних режимів та типів митних декларацій.

Для декларантів процедура подачі декларації залишається без змін.

Нагадаємо, Кабмін розглянув законопроект щодо спецперевірки на корупцію для митників.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати