Органам містобудування та архітектури можуть надати реальні функції містобудівного моніторингу. Такий функціонал прописаний у законопроєкті №5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності».
Читайте також: "Недобудови передаватимуться у власність разом з земельною ділянкою під ними"
Про деталі нових повноважень повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій.
«Проведення містобудівного моніторингу визначене у документі окремим розділом. Таке повноваження матимуть виконавчі органи сільських, селищних, міських рад з питань містобудівного контролю. Моніторинг здійснюватиметься шляхом візуального огляду об’єктів будівництва та порівняння з даними у електронних системах – ЄДЕССБ, містобудівному кадастрі, кадастровій карті тощо. Якщо під час такого інспектування виявлені відхилення від проєкту будівництва, то посадовці повинні ініціювати перевірку стосовно органу, який здійснює містобудівний контроль на об'єкті. Квартальні звіти щодо здійсненого моніторингу публікуються у ЄДЕССБ», - деталізував Юрій Тацій.
За його словами, моніторингу підлягатиме лише частина будівель. Це, зокрема, об’єкти з високим ступенем ризику, будівництва, щодо яких є звернення від громадян, споруди забудовників, які не виконали приписи щодо усунення містобудівних порушень тощо.
«З ухваленням законопроєкту №5655 у посадовців з’явиться можливість повноцінно моніторити законність забудов та вживати заходів для притягнення забудовників і контролюючих органів до відповідальності. Окрім того, проєкт закону передбачає створення систем ефективних управління та контролю у сфері містобудування, що дозволить радикально реформувати цю галузь», - зауважив Юрій Тацій.