21 квітня 2020, 10:30

Мін'юст запроваджує новий різновид покарання - пробаційний нагляд

Прес-служба Мін'юсту

У рамках другого етапу пенітенціарної реформи в Україні буде запроваджено новий різновид покарання - пробаційний нагляд.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні запрацює програма відновного правосуддя для неповнолітніх".

Такі нововведення передбачені в розробленому Міністерством юстиції законопроекті щодо внесення змін до роботи пенітенціарної системи України, зазначає прес-служба Мін'юсту.

"Ми запроваджуємо цілком новий різновид покарання - пробаційний нагляд. Пробаційний нагляд - це коли людина замість того, щоб потрапити у в'язницю, потрапляє під контроль органу пробації. Вона несе певні обов'язки - наприклад, влаштуватися на роботу, пройти лікування, пройти навчання. Іноді за її пересуванням буде слідкувати електронний моніторинг.

Обмеження волі - це коли людина ночує у виправному центрі, а протягом дня може виходити за його межі. Навіщо таке покарання існує і яка його мета, зараз вже не зовсім зрозуміло. Відповідно, ми хочемо, щоб обмеження волі було замінено згаданим раніше пробаційним наглядом", - розповів Міністр юстиції Денис Малюська.

Більше про другий етап реформи він розповів у своєму відео. Зокрема, міністр зазначив, що люди, які проходять пробацію вже зараз, практично не вчиняють нових злочинів. 98% людей абсолютно нормально ресоціалізуються.

Крім цього, заплановано розширення застосування як покарання громадських робіт і скасування обмеження волі. "Вчинив злочин - відпрацюй. Звичайно, мова буде йти не про тяжкі злочини. Мова йде про дрібні злочини, де відправляти людину в місця позбавлення волі немає жодного сенсу. Громадські роботи будуть застосовані як основний, так і додатковий різновид покарання, наприклад, разом із пробаційним наглядом", - пояснив він.

Також передбачені законом також стосуватимуться методу підбору покарання у кожному конкретному випадку. "Ми хочемо максимально індивідуалізувати покарання, і робимо фокус на оцінці ризиків та потреб кожного засудженого. Така оцінка ризиків та потреб буде слугувати базою для визначення подальшої долі засуджених", - розповів пан Малюська.

Читайте також: "Система БПД в Україні – одна з найбільш передових серед 47 країн-членів Ради Європи".

"Наприклад, умовно-дострокове звільнення. Зараз умовно-достроково звільняються близько 30% усіх засуджених. Причому таке звільнення відбувається на досить розмитих підставах. Ми хочемо, щоб умовно-дострокове звільнення відбувалося на підставі науково обґрунтованого статистичного методу, ризику повторного вчинення злочину такими засудженими", - зазначив він.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати