16 квітня 2020, 17:39

Система БПД в Україні – одна з найбільш передових серед 47 країн-членів Ради Європи

Координаційний центр з надання правової допомоги

Минулого року система безоплатної правової допомоги досягла показників, які довели, наскільки вона потрібна людям. Понад 711 тис. випадків надання правової допомоги. Понад 245 тис. дзвінків до контакт-центру. Понад 1,7 млн переглядів довідково-інформаційної платформи WikiLegalAid. 185 виправдувальних вироків або випадків закриття провадження. Такі цифри були озвучені під час онлайн презентації підсумків роботи системи БПД у 2019 році


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Онлайн-зустріч з Олександром Барановим від АПУ: все про БПД".

Про це повідомляє Координаційний центр із надання правової допомоги.

"За минулий рік система БПД отримала багато здобутків. Один із них – ми утворили першу в історії всіх міністерств Наглядову раду Координаційного центру з надання правової допомоги. Саме ця новостворена інституція буде допомагати розвивати систему БПД з урахуванням найкращих практик", – зазначила заступниця Міністра юстиції України Валерія Коломієць.

Так, найбільш популярний вид правових послуг серед українців – це юридичні консультації. Торік таких 558,1 тис. випадків, з них понад 90,6 тис. – під час роботи дистанційних та мобільних пунктів доступу до БПД. Крім того, 65,8 тис. випадків надання безоплатної вторинної правової допомоги  місцевими центрами та понад 87,1 тис. випадків – регіональними центрами.

"Майже дві третини клієнтів, права яких захищені у суді — це люди з низьким доходом. Також у полі зору системи БПД люди з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи, учасники бойових дій, діти, особи, постраждалі від домашнього насильства та інші. Ключові питання, з якими звертаються клієнти, це цивільні, сімейні, житлові та спадкові спори, рідше земельні та пенсійні чи інші види права", – повідомив в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Зазначається, що минулого року за підтримки партнерів реалізовано низку пілотних проєктів та ініціатив, орієнтованих на потреби клієнтів.

"Експерти Ради Європи підтверджують, що на сьогодні система БПД в Україні належить до однієї з найбільш передових систем безоплатної правової допомоги серед усіх 47 країн-членів Ради Європи. Надважливо, що система БПД впроваджує стандарти Ради Європи, передовсім практику Європейського суду з прав людини при наданні правової допомоги", – зазначила керівниця проєкту Ради Європи "Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень" Ганна Христова.

Загалом розвиток системи БПД фокусується на чотирьох напрямах:

  • доступність правової допомоги;
  • якість правових послуг;
  • правова спроможність громад;
  • незалежність та ефективність системи.

Повну версію звіту системи БПД за 2019 рік можна завантажити за посиланням.

Нагадаємо, у Координаційному центрі з надання правової допомоги затверджено склад наглядової ради.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати