28 травня 2020, 14:51

Мін'юст забезпечить БПД, якщо боржник немає можливості звернутися до адвоката

Прес-служба Мін'юсту

Міністерство юстиції має усі необхідні інструменти для захисту законних прав та інтересів боржників. Громадяни можуть звернутися до міністерства зі скаргою на дії стягувачів. Якщо буде встановлено порушення будь-якої норми законодавства виконавець буде притягнутий до відповідальності.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "За тиждень органи ДВС стягнули 7,3 млн грн заборгованості по зарплаті".

Про це заявив заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченкоповідомляє прес-служба Мін'юсту.

"З початку реформи виконавчої служби у 2016 році приватні виконавці показали хороші результати роботи. Вони всі ліцензуються Міністерством юстиції і знаходяться під постійним моніторингом Міністерства. У нас є дієві механізми притягнення їх до відповідальності у випадку порушення закону. Таким чином громадяни можуть почувати себе безпечно в контексті того, що приватні виконавці, як і державні, здебільшого діють законно. Звичайно є виключення і ми на них реагуємо", - зазначив Андрій Гайченко.

Заступник Міністра наголосив: "Приватні виконавці мають низку обмежень у своїй діяльності. Вони не можуть стягувати кошти з державних установ та на користь державних установ. Обмеження стосуються і виселення людей. Якщо приватний виконавець відкриває виконавче провадження, скоріш за все він має на це повноваження і законні підстави. Якщо ні, то боржник може звернутися зі скаргою до Міністерства юстиції. Повірте, якщо буде встановлено порушення будь-якої норми законодавства ми притягнемо приватного виконавця до відповідальності. Можемо забрати ліцензію, можемо оголосити догану якщо немає шкоди і порушення не є серйозним".

Також Андрій Гайченко розповів, що для отримання ліцензії приватного виконавця необхідно закінчити спеціальний курс навчання та здати іспит.

"На сьогоднішній день багато вищих навчальних закладів готує приватних виконавців. Там не тривалий курс у кілька місяців і залежить від програми, яку затверджує Міністерство. Після цього особа може здавати іспит. У разі успішного складання іспиту, кандидат безкоштовно отримує ліцензію", - зазначив заступник Міністра.

До 128 тис. боржників із виплати аліментів застосовано тимчасові обмеження

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати