03 серпня 2023, 17:01

Мін’юст візьме до уваги пропозиції НПУ під час підготовки змін до постанов щодо переліку нотаріусів

Нотаріальна палата України

Постановою КМУ від 28.02.2022 № 164 встановлено, що нотаріальні дії щодо цінного майна здійснюються виключно нотаріусами, включеними до затвердженого Міністерством юстиції Переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна, а також визначено критерії, яким мають відповідати нотаріуси для включення до Переліку, та порядок включення. Про це повідомили в НПУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Суд підтримав позицію податківців щодо нарахування штрафних санкцій у розмірі майже 1,7 млн грн".

Наразі переважна більшість нотаріусів України включені до цього Переліку.

Як зазначається, певну кількість нотаріусів не включено до Переліку у зв’язку з їх виїздом за межі України з окупованих територій та територій, на яких проводились активні бойові дії, та  відсутністю відповідного звернення від них.

Протягом активної фази війни органи нотаріату довели свою спроможність продовжувати виконувати покладені на них обов’язки в повному обсязі.

Тому Нотаріальна палата України звернулася до Міністерства юстиції з клопотанням скасувати підпункти 8-14 п. 1 Постанови № 164 як такі, що втратили свою актуальність. Та, відповідно, переглянути й привести у відповідність Постанову КМУ від 06.03.2022 № 209, в тому числі виключити підпункт 16 п. 1 цієї Постанови, як такий, що не може бути повною мірою виконаний нотаріусами.

Мін’юст у своїй відповіді повідомив, що під час підготовки змін буде взято до уваги пропозиції, висловлені Нотаріальною палатою України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати