22 червня 2022, 16:45

Мін'юст: "Україна працює над створенням спецкомісії з міжнародних позовів для відшкодування збитків від агресії рф"

Пресслужба Міністерства юстиції

Українська влада працює над розробкою міжнародно-правового механізму відшкодування збитків, завданих Україні внаслідок військової агресії росії. Такий механізм передбачає створення спеціальної Комісії з міжнародних позовів, яка розглядатиме позови про відшкодування збитків як фізичних осіб, підприємств, так і України як держави.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Усі громадяни, яким пошкодили чи зруйнували житло, отримуватимуть цифровий документ, що підтверджує збитки"

Про це заявила заступниця Міністра юстиції України Ірина Мудра.

"Наші партнери виявили зацікавлення в створенні спеціальної Комісії, про що був розпочатий відповідний діалог. Сторони домовилися продовжити обговорення питання його відпрацювання для швидкого та ефективного застосування", - повідомила заступниця Міністра.

За її словами, Україна пропонує багатосторонню міжнародну угоду, яка б запровадила цей механізм. Механізм буде складатися з трьох основних компонентів:

  • Комісії;
  • фонду, який би зберігав/збирав російські активи для виконання рішень Комісії;
  • засобів виконання рішень про компенсацію.

Очікується, що Комісія матиме юрисдикцію для розгляду позовів різних категорій як в залежності від позивача (фізичних, юридичних осіб або держави), так і предмету позовів, наприклад, про тілесні ушкодження, економічні збитки, шкоду навколишньому середовищу тощо. До різних позовів можуть застосовуватися різні процесуальні правила.

Планується, що фонд буде фінансуватися шляхом: (i) активів росії та пов’язаних з нею юридичних і фізичних осіб, які заморожені/арештовані державами-учасницями, та/або (ii) прямими внесками росії.

"Сподіваємося на підтримку в цьому питанні наших міжнародних партнерів, особливо Ради Європи. Прийняття РЄ та ПАРЄ резолюцій, що стосуються порушення росією міжнародного права, сприяння та забезпечення всеосяжної системи відповідальності за агресивну війну проти України через створення Комісії - може стати каталізатором притягнення росії до відповідальності", - наголосила Ірина Мудра.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати