Заступник Міністра юстиції-Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина та заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов підписали Меморандум про співробітництво.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: ""Онлайн будинок юстиції" запустив демоверсію онлайн-реєстрації ТОВ".
Про це повідомляє прес-служба Мін'юсту.
Так, метою Меморандуму є посилення співпраці між двома органами для притягнення Російської Федерації до міжнародно-правової відповідальності за порушення прав людини та норм міжнародного гуманітарного права внаслідок збройної агресії. Основний акцент в активізації спільної роботи буде зроблено на формуванні доказової бази та наданні інформаційно-правової підтримки у ході представництва інтересів України у міжнародних судових органах, зокрема ЄСПЛ.
Іван Ліщина відзначив важливість співпраці Міністерства юстиції та Офісу Генерального прокурора у процесі притягнення до відповідальності РФ в Європейському суді з прав людини. "Впродовж декількох років органи прокуратури залишалися нашим надійним партнером і ми очікуємо, що запроваджені ініціативи дозволять цій співпраці перейти на якісно новий рівень", - підкреслив заступник Міністра юстиції.
Зі свого боку Гюндуз Мамедов наголосив, що Офіс Генерального прокурора веде активну роботу на напрямі кримінального переслідування представників держави-агресора за порушення норм міжнародного гуманітарного права на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму. "Вже півроку в Офісі працює Департамент щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, який координує роботу правоохоронних органів з розслідування такої категорії злочинів, співпрацює з Міжнародним кримінальним судом і надає факти контролю РФ як над територією, так і над діючими там незаконними збройними формуваннями та окупаційними адміністраціями. Тільки за час роботи Департаменту направлено два масштабних інформаційних повідомлення щодо злочинів РФ", - зазначив він.
Як зазначається, на даний момент у провадженні ЄСПЛ знаходиться 5 міждержавних справ України проти Росії. Впродовж 6-ти років збройної агресії органи прокуратури передали Уповноваженому у справах ЄСПЛ 17 томів матеріалів. Ці документи склали основу доказової бази, що використовується Україною під час підтримання у Європейському суді з прав людини заяв проти РФ. Цього року Департамент направив інформацію щодо виявлення російського озброєння на території Луганської області та катування і вбивств цивільного населення в Донецькій області.
Нагадаємо, у Мін'юсті підтримують ідею не масового вивільнення засуджених.