Відновне правосуддя для неповнолітніх – це одна з ініціатив, що реалізовуватиметься у межах багатостороннього меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством юстиції України, Координаційним центром з надання правової допомоги, Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, програмою USAID "Нове правосуддя", яка впроваджується Кімонікс Інтернешнл Інк.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Денис Малюська: колегія планує розглядати не менше 100 скарг щотижня".
Про це повідомляє прес-служба Мін'юсту.
Як зазначається, мета меморандуму – консолідація зусиль щодо проведення реформи у сфері захисту прав дітей та створення механізмів для її впровадження.
"З ЮНІСЕФ та програмою "Нове правосуддя" ми співпрацюємо вже давно. І дякуємо їм за активну співпрацю та підтримку реформи юстиції для дітей. Цей меморандум стане основою для подальших ініціатив, спрямованих на створення системи правосуддя, дружнього до дитини", – зазначив Міністр юстиції України Денис Малюська.
Так, буде надана технічна допомога Мін'юсту та Координаційному центру з надання правової допомоги для впровадження кращих практик правосуддя для дітей, у тому числі на базі системи безоплатної правової допомоги.
"Минулого року за сприяння ЮНІСЕФ у шести регіонах України діяв пілотний проект "Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину". Зважаючи на його успішність, тепер він продовжений та поширений на всю країну", – зазначив в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.
Як зазначається, головне завдання відновного правосуддя – допомогти дітям, які вперше вчинили злочин невеликої або середньої тяжкості, щиро розкаялися в цьому та пройшли програму ресоціалізації, повернутися у суспільство.
У межах меморандуму впроваджуватимуться ефективні механізми захисту прав дітей у кримінальних провадженнях, у тому числі поширення практик медіації та інших форм відновного правосуддя. Зокрема, ЮНІСЕФ надаватиме необхідну технічну та експертну допомогу в реалізації пілотного проєкту "Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину".
Так, програма "Нове правосуддя" надаватиме підтримку у підготовці тренерів та проведенні регіональних тренінгів для адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу дітям, що є в контакті або в конфлікті із законом. Будуть розроблені єдині стандарти навчання фахівців, які працюють у сфері юстиції для дітей (адвокатів, суддів, працівників прокуратури, поліції тощо) з урахуванням міжнародного досвіду та результатів наявних навчальних курсів і програм. Будуть удосконалені та апробовані механізми відбуття неповнолітніми покарань, не пов’язаних з ізоляцією особи.
Нагадаємо,програма відновного правосуддя для неповнолітніх запрацює по всій Україні.