30 квітня 2020, 10:57

Денис Малюська: колегія планує розглядати не менше 100 скарг щотижня

Прес-служба Мін'юсту

Проблема рейдерства у сфері державної реєстрації стала першим і головним завданням, яке постало перед новою командою Мін’юсту з початку її роботи. Міністр юстиції Денис Малюська підкреслив, що найефективнішим кроком виявилася реформа діяльності Антирейдерської комісії.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Судові експерти братимуть участь у роботі зі створення методик проведення судових експертиз".

Про це повідомляє прес-служба Мін’юсту.

"Ми не лише змінили процедуру розгляду скарг у сфері державної реєстрації, але й практично повністю оновили кадровий склад нової Колегії та підходи до розгляду таких скарг. Якщо раніше по більшості скарг були відмови з формальних підстав – наприклад, через неналежне засвідчення копій, то зараз такої практики взагалі немає - ми не відмовляємо у розгляді скарги з формальних підстав", - зазначив Міністр.

Міністр зауважив, що справи, які подавалися раніше і по яким було відмовлено з формальних підстав, не можуть знову розглядатися Колегією з огляду на обмеження, встановлені законодавством.

"Рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації прав можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції та його територіальних органів протягом 60 календарних днів з моменту, коли трапилось порушення права або коли особа дізналася про таке порушення. Відповідно ми не можемо задовольнити запити людей, які роками відбивали пороги Міністерства та подавали скарги", - пояснив Денис Малюська.

Також очільник відомства повідомив, що зараз на розгляді Колегії перебуває більше 1000 скарг. Щоб пришвидшити їх розгляд, діють три склади Колегії, які працюють паралельно.

"Існує й одноособовий розгляд скарг протягом 24 годин. Але цей механізм  можна застосувати лише у разі очевидного, грубого порушення закону. Якщо порушення є неочевидним, потрібне заслуховування сторін, а відтак, колегіальний розгляд скарги. Зважаючи на це, ми відновили роботу Колегії ще до закінчення карантину і плануємо щотижня розглядати не менше 100 скарг. Всі рішення Колегії публікуються на сайті Міністерства, при цьому ми викладаємо спочатку підстави для прийняття відповідного рішення простою мовою, щоб їх міг зрозуміти будь-хто, а потім – юридичною. Це також новація Мін’юсту", - поінформував Міністр.

Так, предметом розгляду скарг Колегії були і залишаються виключно процедурні питання вчинених реєстраційних дій. Мін’юст займається розглядом корпоративних спорів, не уповноважений вживати заходів, необхідних для з’ясування всіх обставин у справі, не може витребувати докази з власної ініціативи, призначати експертизу, заслуховувати покази свідків тощо.

Зазначається, що крім переформатування роботи Колегії та механізму розгляду скарг було реалізовано ще ряд нововведень, наприклад, впроваджено подвійну верифікацію для зменшення ризиків злому ЕЦП. Надалі Мін’юст буде вдосконалювати подібні механізми. Так, сьогодні Міністерство працює над розробкою програмного забезпечення, яке буде автоматично блокувати підозрілі реєстраційні дії. Відбувається робота над модулем ризиків, який буде здійснювати аналіз реєстраційних дій.

Також очільник відомства підкреслив, що, на його думку, Колегія – найкращий механізм адміністративного оскарження, який на сьогодні існує в Україні, тому що він найбільш прозорий та швидкий.

"Ми можемо розглянути скаргу протягом декількох годин, якщо бачимо, що відбувається активне рейдерське захоплення. При цьому ми позбавлені гарантій, які є у судової системи. Судді мають певний імунітет, незалежність, кримінальну відповідальність за втручання і тиск, високі заробітні плати тощо. У Колегії ж повноваження величезні, але захисту мінімум. Тому в довгостроковій перспективі ми б хотіли закрити всі прогалини на рівні софту, а там, де софт не може вирішити проблему, делегувати її судам", - підсумував Міністр.

Нагадаємо, в Україні планують амністію засуджених у зв’язку з епідемією COVID-19.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати