23 листопада 2023, 12:43

Мін'юст: Шахраї поширюють прохання підписати петицію про присвоєння звання Героя України посмертно

Пресслужба Мін'юсту

Шахраї поширюють прохання підписати петицію про присвоєння звання Героя України посмертно, розповсюджуючи фішингові посилання. Про це повідомила пресслужба Мін'юсту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Шахраї ошукують громадян за схемою "банківський працівник": у МВС розповіли деталі".

У міністерстві вказали, що для цього шахраї можуть надсилати подібні прохання в особисті повідомлення в месенджерах та робити відповідні публікації в соцмережах. Прохання аферистів виглядають переконливо, оскільки шахраї створюють правдоподібний текст петиції, візуальне оформлення, зазначають прізвище, ім’я, по батькові військового та можуть вказувати справжній номер петиції тощо.

Яка мета шахраїв?

Так аферисти намагаються дізнатися логін та пароль до сторінок у соціальних мережах, щоб надалі отримати до них доступ. Коли людина переходить за шахрайським посиланням, щоб підписати петицію, шахрайський сервіс просить ввести дані для входу на сторінку в соцмережах нібито для авторизації.

Як уникнути шахрайства?

Не переходьте за посиланнями від незнайомців, навіть із такими важливими проханнями, як підписання петиції.

Якщо отримали подібне прохання від знайомої людини в соцмережах, допомагайте, але будьте обачними. Не переходьте за посиланнями навіть від друзів, адже шахраї можуть зламувати сторінки в соцмережах та писати від їхнього імені. Щоб підписати петицію, знайдіть її на офіційному сайті Президента України за її номером. Також у пошуку (в Google) можна ввести прізвище, ім’я та по батькові Героя та звідти перейти на офіційний сайт.  

Щоб підписати петицію, необхідно дійсно авторизуватися, але в жодному разі не через соцмережі. Щоб підписати справжню петицію, необхідно підтвердити свою особу, використовуючи електронний підпис чи BankID.

Якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції або повідомте про ваш випадок за номером телефону: 0 800 505 170.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати