У Мінсоцполітики із залученням міжнародної експертизи розробили проєкт закону про Єдину інформаційну систему соціальної сфери. Документ було погоджено з іншими міністерствами та скеровано до Кабміну для розгляду та подання до Верховної Ради, повідомила пресслужба Мінсоцполітики.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Кабмін вніс зміни до експериментального проєкту про соціальні послуги: що відомо".
Як зазначається, система охоплює десятки реєстрів та баз даних соціальної сфери, а також передбачає інформаційні обміни з іншими державними реєстрами, через що дані підтягуватимуться автоматично. Це дасть, вказали в міністерстві, можливість людині або сім'ї, яка потребує соціальної підтримки, звернутися за нею в будь-якій точці України онлайн або особисто, не збирати різні довідки для установ, а її запит буде опрацьовано максимально швидко.
"Прийняття закону про Єдину інформаційну систему соціальної сфери дозволить оптимізувати та пришвидшити процедуру замовлення та отримання соціальної підтримки, зробить усі процеси прозорими, швидкими та ефективними для користувачів та дозволить уникнути помилок при наданні підтримки. Важливо, що це не лише ефективний інструмент для надання послуг громадянам, але й стратегічний крок у напрямку цифровізації та впровадження європейських стандартів надання соціальної підтримки", – сказала Оксана Жолнович, міністерка соціальної політики України.
За її словами, старі рішення створювали ризики для конфіденційності та безпеки даних через те, що фахівці користувалися застарілими ресурсами. Наприклад, були випадки, коли окупанти на тимчасово окупованих територіях отримували доступ до персональних даних українських громадян. Як повідомляється, ЄІССС унеможливила витік інформації, адже дані зберігаються централізовано та у хмарному сховищі, і система дозволяє обмежувати доступи та керувати ними. Крім цього, режим "без паперів" дозволить уникнути корупційних ризиків та зловживань на місцях.
У Мінсоцполітики зазначили, щро ЄІССС користуються в усіх регіонах і кількість її користувачів уже перетнула позначку 15 тисяч працівників соціальної сфери. Завдяки системі були реалізовані виплати ВПО, звернення за затребуваними соціальними допомогами на порталі "Дія". Там доступний комплекс послуг для усиновлювачів – первинна консультація та реєстрація кандидатів. Крім цього, вперше оцифровано Реєстр надавачів соціальних послуг, який став доступний у вигляді дашборду карти України.
Також Електронний кейс-менеджмент – серед нових підсистем ЄІССС, що покликана спростити доступ до соціальних послуг. Так, людині або сім'ї необов'язково звертатися напряму до органу соціального захисту населення, аже відповідну заяву також можна буде подати онлайн. Після бета-тестування функціонала, яке охоплює 4 пілотні регіони, планується запуск по всій Україні.