17 травня 2023, 10:50

Мінсоцполітики ініціювало тренінги для фахівців, які надають послуги соціального супроводу сімей

Пресслужба Мінсоцполітики України

Міністерство соціальної політики України спільно з експертами проєкту Уряду Канади "Супровід урядових реформ в Україні" (SURGe) розпочало апробацію послуги соціального супроводу, покликаної зберегти сімʼю для дитини. Про це повідомила пресслужба Мінсоцполітики України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Мін’юсті розповіли про порядок виконання судових рішень щодо соціальних виплат".

Як зазначається, послуга соціального супроводу спрямована на вирішення причин складних життєвих обставин, а не лише їхніх проявів. У проєкті стандарту надання послуги соціального супроводу детально визначений її зміст, інструменти її надання та групи отримувачів, яким вона допоможе розвинути соціальні та батьківські навички для догляду та виховання дитини в сім’ї.  

"Соціальний супровід – це послуга, яка має допомогти людині перебудувати життя, розвинути нові навички та потенціал батьківства, знайти в собі сили почати все з початку, інтегруватися в громаду. Стандарт, який був затверджений до цього, не мав відповідей на всі ці питання. Спільно з міжнародними фахівцями ми оновили його та додали ґрунтовну інформацію для фахівців із соціальної роботи, які по суті можуть стати ментором для сім’ї",  підкреслила міністр Оксана Жолнович.

Наразі відбувається тренінг для першої з чотирьох груп, до участі в яких буде залучено 109 фахівців від надавачів соціальних послуг з 22 регіонів країни та м. Київ. 

Так, апробація оновленої послуги соціального супроводу сімей чи осіб, які проживають у складних життєвих обставинах, триватиме протягом п’яти місяців, із 16 травня по 16 жовтня 2023 року. Наступні навчальні заходи відбудуться 23-25 травня у Львові та 30 травня-1 червня одночасно у Львові та Києві.

"Завершивши навчання, фахівці повернуться до своїх громад апробовувати проєкт стандарту з застосуванням нових знань та навичок, а наші експерти їх у цьому супроводжуватимуть, зокрема консультуватимуть та проводитимуть супервізії. Хочу наголосити, що для нас дуже важливо отримувати зворотний зв'язок від учасників апробації, тому що саме вони безпосередньо працюють з сімʼєю і зможуть нам повідомити, які інструменти серед запропонованих працюють ефективно, а які – потребують удосконалення", – зазначила заступниця директора проєкту Уряду Канади "Супровід урядових реформ в Україні" (SURGe) Катерина Новохатня. 

За результатами спільної роботи планується доопрацювати проєкт державного стандарту так, щоб він якомога чіткіше відповідав потребам сімей із дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати