07 грудня 2020, 16:23

Міністр клімату та енергетики Данії закрив нафтову промисловість у країні

Міністр клімату та енергетики Данії Ден Йоргенсен погодився з найамбітнішою кліматичною метою у світі, пообіцявши скоротити 70% викидів до 2030 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє британська газета The Guardian.

Міністр клімату Данії впевнений, що угода про закриття нафтової промисловості країни до 2050 року є найважливішим моментом у його кар'єрі.

 «Я думаю, що це, мабуть, стане найбільшим рішенням, у якому я беру участь у своєму житті», - сказав Ден Йоргенсен, - «Це, очевидно, було непростим рішенням. Ми є найбільшим виробником нафти в ЄС. З 1970-х років ми значною мірою фінансували нашу соціальну державу за рахунок нафтових грошей. Тож сказати «зупинись» і заплатити за це - для нас велика справа».

В останні місяці Йоргенсен та прем'єр-міністр Данії зазнали критики за надмірну залежність від технічних рішень, таких як два «енергетичні острови», які разом генеруватимуть 5 ГВт енергії вітру, і затягування таких питань, як зелена податкова реформа.

«Таке рішення - це приклад того, що змінилося в датській політиці, і що ми справді маємо широку підтримку зелених перетворень», - сказав він, -  «Політичні партії, які десять років тому ніколи навіть не думали про це, зараз теж підтримують цю ідею».

Укладена угода буде обов'язковою для всіх майбутніх урядів.

Згідно з угодою, нафтові компанії, що мають ліцензії на Північному морі Данії, зможуть продовжувати пошуки нафти та газу в них. «Якби ми сказали компаніям, які вже мали дозволи, що ми їх забираємо, то ціна на цю продукцію буде такою, яку не міг би заплатити жоден уряд», - сказав прем'єр-міністр Данії, -  «Витрати були б настільки величезними, що я сумніваюся, що нас би вважали фаворитом».

Йоргенсен стверджує, що дії його уряду вже просунули Данію далеко вперед: «Нам потрібно зменшити на 20 мегатонн з цього часу до 2030 року і у нас є 10 років, щоб зробити це».

За словами міністра, нажаль, у деяких країн, які, мабуть, наслідують приклад Данії, плани були збиті з курсу коронавірусною кризою: «Я сподіваюся, що пандемія не витіснить те, що у нас є інша екстремальна і більш тривала криза - кліматична криза».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати