26 червня 2020, 12:39

Мінфін презентував концепцію запровадження особливих умов оподаткування прибутку

Урядовий портал

25 червня у Міністерстві фінансів відбулася зустріч з представниками бізнес-спільноти. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У ВРУ працюють над програмою парламентської просвіти та мобільним додатком".

Про це повідомляє Урядовий портал.

Під час зустрічі було презентовано Концепцію запровадження особливих умов оподаткування податком на прибуток підприємств. Заступниця Міністра фінансів Світлана Воробей пояснила, що сьогодні в Парламенті знаходяться законопроекти про запровадження податку на виведений капітал. Це важлива ініціатива, яка має переваги як для бізнесу, так і держави, але й несе ризики. Ключовим ризиком є значні втрати бюджету в перші роки його запровадження.

Зокрема, за попередніми оцінками запровадження цієї моделі з 2021 року може призвести до прямих втрат бюджету щонайменше у короткостроковій перспективі з розрахунку у сумі близько 53 млрд грн.

Водночас, важливою є умова щодо дотримання фіскальної нейтральності зміни моделі оподаткування. "Приймати модель податку на виведений капітал в чистому вигляді в умовах, в яких держава існує сьогодні, неможливо, - зауважила Світлана Воробей, - Тому ми пропонуємо запровадити спеціальний податок на прибуток підприємств для платників в межах окремих регіонів, в яких є незначні надходження цього податку".

Так, за експертною оцінкою сума втрат надходжень податку на прибуток підприємств від запровадження такої моделі оподаткування може скласти близько 1,0 млрд гривень в перший рік запровадження, але з іншого боку це дасть додаткові стимули для розвитку бізнесу і не так сильно вплине на бюджет.

Ознайомитись з Концепцією можна за посиланням.

Нагадаємо, Президент підписав закон щодо підвищення соцгарантій для осіб, які перебувають під опікою.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати