17 квітня 2020, 13:02

Мінекономіки оприлюднило консенсус-прогноз на 2020-2021 роки

Прес-служба Мінекономіки

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України разом з Представництвом ЮНІСЕФ в Україні підготувало тематичний випуск Консенсус-прогнозу "Україна у 2020-2021 роках: наслідки пандемії".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Інвестиційні проекти в транспортній сфері оцінюватиме спеціально створена комісія".

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Так, консенсус-прогноз був розроблений для висвітлення консенсусного бачення майбутніх тенденцій та об’єктивної оцінки викликів, що постали як перед світовою економікою, так і перед економікою України внаслідок світової рецесії та введення в Україні обмежувальних заходів під час боротьби з пандемією COVID-19. 

За прогнозами експертів, Україна демонструватиме досить глибоке падіння у 2020 р. - на 4,2%. У 2020 р. прискоряться інфляційні процеси до 7% проти 4,1% (у розрахунку грудень до грудня попереднього року) у 2019 р. Проте вже у 2021 р. матиме місце економічне зростання на рівні 2,4%. Інфляція уповільниться до 5,9% (у розрахунку грудень до грудня попереднього року). 

Найбільша загроза для економічного відновлення в Україні, на думку експертів, - це тривале продовження та посилення внутрішніх карантинних заходів.

Щодо заходів економічної політики, які доцільно впроваджувати для підтримки бізнесу під час дії карантинних заходів, найбільшу оцінку експерти надали збільшенню дефіциту бюджету щонайменше до 6% для формування достатніх фіскальних стимулів. Щодо заходів, які необхідно впровадити  для підтримки населення - це надання державної фінансової допомоги найбільш вразливим верствам населення для зниження соціальної напруги та стимулювання попиту.

Також більшість експертів вважають, що поведінка людей та структура попиту після завершення пандемії зміниться, але не суттєво. Разом з тим, прискоряться процеси діджіталізації, роботизації та використання модальності "віддаленого робочого місця".

За оцінкою експертів значущими ризиками для української економіки є дефіцит зовнішнього фінансування та звуження можливостей доступу до міжнародних ринків капіталів (зовнішні ризики) та значне зростання дефіциту державного бюджету та касових розривів у ПФУ, інших Фондах державного соціального страхування  (внутрішні ризики).

З повною версією додаткового тематичного випуску Консенсус-прогнозу "Україна у 2020-2021 роках: наслідки пандемії" можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, Мінрегіон удосконалює систему формування державної регіональної політики.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати