Уряд у Міжнародний день захисту дітей призначив Віцепрем’єр-міністра – міністра цифрової трансформації Михайла Федорова координатором діяльності, пов’язаної з припиненням сексуальної експлуатації та насильства щодо дітей у мережі Інтернет в Україні.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "В Україні запрацювала комплексна послуга для підлітків ID-14".
Про це повідомляє прес-служба Мінцифри.
Як заначається, щодня у світі з’являється 1 млн нових користувачів Інтернету. Третина з усіх користувачів мережі зараз – це діти. До прикладу, в Україні 92% дітей віком до 12 років вже щодня по кілька годин проводять у мережі Інтернет.
"Нам важливо захистити наших дітей не лише від фізичних ризиків, а також від онлайн. Із розвитком технологій зловмисники можуть заволодіти довірою дітей. Цьому потрібно протидіяти, і ми вже розроблюємо відповідні алгоритми", – розповів Михайло Федоров.
Сьогодні насилля над дитиною може здійснюватися у віртуальних інтернет-чатах, соціальних мережах, сервісах повідомлень або на ігрових сайтах. Як і в реальному житті, в Інтернеті на дітей чатують небезпеки та виклики.
Так, осінню минулого року в Україні офісом Уповноваженого Президента України з прав дитини в співпраці з Міжнародною спілкою електрозв’язку проводилося онлайн дослідження. Участь у якому взяли 12 тис. дітей та батьків. Результати дослідження приголомшливі, – виявляється кожна третя дитина в Україні готова зустрітися із онлайн другом у реальному житті. І лише 15% українських батьків знають що робити, якщо стикнулися із проблемою в Інтернеті. "То ж ми повинні зробити висновки і приділити достатню увагу підвищенню знань дітей як уберегти себе від можливих ризиків у світовій павутині. А також, як діяти у разі небезпеки", - зазначили у прес-службі відомства.
Нагадаємо, проекти НПА можна буде погоджувати в електронній формі.