14 липня 2020, 10:46

Межі перегляду верховним судом рішень нагадав ЄСПЛ

ECHR. Ukrainian Aspect

Те, що верховний суд розглянув скаргу на судове рішення без участі сторін, а також те, що в основу його рішення були покладені нові аргументи, які не були предметом дискусій в нижчих судах, становило порушення конвенційних гарантій.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ: захист від обвинувачення чи наклеп на свідка: коли підсудний наговорив зайвого".

Такого висновку дійшов Європейський суд з прав людини у рішенні у справі "Коваленко проти Молдови" (заява № 72164/14), передає інформаційний ресурс "ECHR. Ukrainian Aspect".

Зазначається, що автомобіль Думітру Коваленка був сильно пошкоджений, коли його дружина потрапила в дорожньо-транспортну пригоду.  Власник писав багато листів до своєї страхової компанії з проханням виплатити страхове відшкодування, але безрезультатно.

Тому він подав цивільний позов і суд першої інстанції та апеляція прийняли рішення на його користь, зобов’язавши компанію виплатити повну вартість автомобіля. Але верховний суд переглянув рішення, скасувавши їх. Зокрема ВС постановив, що страховий поліс не охоплював керування автомобілем дружиною Коваленка, а також врахував аргументи страховика, що він не мав доступу до пошкодженої автівки. При цьому аргумент Коваленка про те, що транспортний засіб знаходився у володінні компанії та був оцінений експертом, призначеним нею.

Так, Коваленко звернувся зі скаргою до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на статтю 6 §1 (право на справедливий судовий розгляд) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився на те, що верховний суд розглянув апеляцію з питань права без участі сторін, а також на те, що нові аргументи, які не були предметом дискусій в нижчих судах, склали основу для прийняття цього рішення.

Таким чином, суд у Страсбурзі погодився з доводами заявника, констатував порушення конвенційних гарантій та присудив компенсацію завданої моральної шкоди у розмірі 3,5 тис. євро.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі "Коваленко проти Молдови" (заява № 72164/14) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, ВП ВС розглянула заяву про перегляд судових рішень на підставі рішення ЄСПЛ у справі "Петухов проти України №2".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати