17 червня 2022, 13:14

Литовський сейм визнав примусове вивезення українців до росії депортацією

Сейм Литви визнав вивезення українців до росії депортацією українського народу, та закликав міжнародне співтовариство домагатися відповідальності за ці злочини.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Ірландія визнала вторгнення росії в Україну геноцидом"

Відповідну резолюцію підтримали 50 парламентарів.

Цим документом литовський парламент визнав, що примусове вивезення українського населення до росії або на тимчасово контрольовані росією території України є депортацією українського народу.

«Від агресивної росії, чи це було 80 років тому, чи сьогодні, ми, на жаль, не можемо очікувати нічого нового – здійснюються ті самі злочини проти людяності, висилки, проводиться така політика і військова агресія, яка може привести окремі країни, а, мабуть, і цілі регіони до можливого голоду чи інших страшних речей», – зазначила одна з ініціаторів проєкту з Консервативної партії.

У резолюції засуджується, що понад мільйон цивільних осіб було вигнано зі своїх будинків і примусово депортовано до росії або на підконтрольні їй території, щоби знищити українську ідентичність, наголошується, що серед цих цивільних осіб було депортовано 200 тисяч дітей.

Також Сейм звернувся цією резолюцією до інших держав, щоби були притягнуті до кримінальної відповідальності особи, які організовують депортацію українців або причетні до неї, беруть участь у примусовій депортації, скоюють злочини проти людяності, геноцид та інші воєнні злочини.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати