09 січня 2020, 16:46

"Ліга антитрасту" склала рейтинг найбільших грошових санкцій, які АМКУ застосував у 2019 році

"Ліга антитрасту"

«Ліга антитрасту» склала рейтинг найбільших грошових санкцій, які Антимонопольний комітет України застосував до порушників у 2019 р.:

  • 6,5 млрд грн сумарного штрафу отримали дистриб’ютор тютюнових виробів «Тедіс Україна» та цигаркові фабрики за створення штучних бар'єрів на ринку первинного продажу сигарет у 2015-2017 рр.

Фактично жодна інша компанія в останні роки не мала можливості отримати значущу частку українського гуртового ринку, понад 80% якого контролював «Тедіс Україна». Дистриб’ютор наприкінці грудня подав позов до суду, в якому вимагає скасувати штраф та витребувати в АМКУ всі матеріали справи, у т.ч. ті, що містять інформацію з обмеженим доступом;

  • 0,87 млрд грн сумарних штрафів отримали 22 учасники закупівель послуг харчування Міністерства оборони України 2016 р. Вони синхронно відкликали свої дешевші пропозиції з тендерів, що дозволило чотирьом фірмам отримати підряди за найвищими цінами на загальну суму близько 2 млрд грн.

Зараз оштрафовані фірми поступово добиваються відміни штрафних санкцій в судовому порядку;

  • 0,28 млрд грн склала сума штрафів на 16 облгазів, що входять до групи Дмитра Фірташа за зловживання монопольним становищем у вигляді неправомірних донарахувань побутовим споживачам об'ємів використаного природного газу у 2018 р. понад обсяги, визначені лічильниками.

Рішення було прийнято в середині грудня, у оштрафованих фірм ще є час на оскарження;

  • 0,26 млрд грн сумарних штрафів отримали «Північно-український будівельний альянс» і «Спецбуд-плюс» з групи забудовника Максима Микитася за змови на тендерах 2017 року на загальну суму 3,3 млрд грн по ремонту Шулявського мосту, будівництву корпусу Інституту Амосова та реконструкції гімназії ім. Бойченка.

Суди перших інстанцій вже прийняли свої вердикти про відміну рішень АМКУ.

  • 0,11 млрд грн склав штраф для фірми «НФ Трейдінг Україна» за зловживання монопольним становищем на ринку первинної реалізації азотних мінеральних добрив впродовж 2014-2017 років.

«НФ Трейдінг України» подав позов до суду про оскарження рішення, попри звинувачення з боку ЗМІ та експертів щодо зменшення Антимонопольним комітетом України розміру штрафу у вісім разів шляхом затягування розслідування.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати