У Конституційному Суді України вивчають текст зареєстрованого у Верховній Раді України законопроєкту №3300 про зміни до Закону України "Про Конституційний Суд України" в частині посилення незалежності та поліпшення ефективності функціонування органу конституційної юрисдикції. Попередній аналіз засвідчив, що в цьому законопроекті не враховано комплексного підходу щодо пропозицій КСУ, наданих до Парламенту, натомість передбачено суттєві обмеження певних конституційних прав.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "КСУ пропонують перемістити до Харкова: з'явився текст законопроекту".
Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.
"Усвідомлюючи необхідність удосконалення профільного законодавчого забезпечення, Конституційний Суд у 2019 р. із власної ініціативи передав до Верховної Ради України для використання при ухваленні змін до законодавства пакет системних напрацювань, спрямованих на покращення реалізації ухваленої реформи на практиці.
Водночас в оприлюдненому тексті законопроекту №3300 про зміни до Закону України "Про Конституційний Суд України" не враховано пропозицій Конституційного Суду, натомість передбачено суттєві обмеження певних конституційних прав.
Конституційний Суд України не схвалює спроб необґрунтованих законодавчих змін, які можуть погіршити права людини в Україні, і наполягає, що такі зміни повинні ухвалюватися виважено, аргументовано, після проведення фахових дискусій із залученням експертів у тому числі експертів Венеційської комісії, про що неодноразово наголошувала Рада Європи", - вказали у КСУ.
Разом з тим, КСУ підтримав проведення реформ, зокрема, що стосуються запровадження інституту конституційної скарги. Як зазначається, рік назад, 25 квітня 2019 р., КСУ ухвалив перше рішення за конституційною скаргою, що стосувалася соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Читайте також: "ЦППР: законопроект про КСУ не відповідає Конституції".
"Однак питання про внесення змін до Закону України “Про Конституційний Суд України” повинен, перш за все, ініціювати Комітет Верховної Ради України з питань правової політики з відповідними напрацюваннями. Таке рішення має бути обумовлене захистом прав і свобод людини, у тому числі юридичних осіб, що випливає з Конституції України та рішень Конституційного Суду України", - вказали у КСУ.