Велика палата Конституційного Суду України 29 жовтня на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглянула справу за конституційною скаргою Публічного акціонерного товариства "АЗОТ" та конституційними скаргами Акціонерного товариства "Запорізький завод феросплавів" щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремого положення пункту 1 частини третьої статті 320 Господарського процесуального кодексу України (далі – Кодекс).
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "В ЄС вважають рішення КСУ підставою для тимчасового призупинення безвізу".
Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.
Зазначається, що суб’єкти права на конституційну скаргу звернулися до Конституційного Суду України з клопотаннями розглянути питання щодо відповідності оспорюваного положення Кодексу частині другій статті 3, статті 8, частині четвертій статті 13, статті 21, частині другій статті 22, частинам першій, четвертій статті 41, частині першій статті 42, частинам першій, другій статті 55, частині першій статті 64, статті 1512 Конституції України.
Зокрема, оскаржуваним положенням Кодексу передбачено, що підставами для перегляду судових рішень у зв’язку з виключними обставинами є, зокрема, встановлена Конституційним Судом України неконституційність (конституційність) закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого (не застосованого) судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане.
Так, під час пленарного засідання було зазначено, що Суд об’єднав конституційні провадження у справі за конституційними скаргами Публічного акціонерного товариства "АЗОТ" та Акціонерного товариства "Запорізький завод феросплавів" в одне конституційне провадження.
Також з метою забезпечення повного і об’єктивного розгляду Судом справи було направлено запити до органів державної влади, закладів вищої освіти, наукових установ, окремих науковців з проханням висловити правові позиції щодо питань, порушених у конституційних скаргах.
Дослідивши матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання, Суд перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення.
Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Конституційного Суду України за посиланням.
Нагадаємо, КСУ опублікував рішення щодо "недостовірного декларування".
Велика палата Конституційного Суду України 29 жовтня на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглянула справу за конституційною скаргою Публічного акціонерного товариства «АЗОТ» та конституційними скаргами Акціонерного товариства «Запорізький завод феросплавів» щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремого положення пункту 1 частини третьої статті 320 Господарського процесуального кодексу України (далі – Кодекс).
Суб’єкти права на конституційну скаргу звернулися до Конституційного Суду України з клопотаннями розглянути питання щодо відповідності оспорюваного положення Кодексу частині другій статті 3, статті 8, частині четвертій статті 13, статті 21, частині другій статті 22, частинам першій, четвертій статті 41, частині першій статті 42, частинам першій, другій статті 55, частині першій статті 64, статті 1512 Конституції України.
Оскаржуваним положенням Кодексу передбачено, що підставами для перегляду судових рішень у зв’язку з виключними обставинами є, зокрема, встановлена Конституційним Судом України неконституційність (конституційність) закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого (не застосованого) судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане.
Під час пленарного засідання було зазначено, що Суд об’єднав конституційні провадження у справі за конституційними скаргами Публічного акціонерного товариства «АЗОТ» та Акціонерного товариства «Запорізький завод феросплавів» в одне конституційне провадження.
Також з метою забезпечення повного і об’єктивного розгляду Судом справи було направлено запити до органів державної влади, закладів вищої освіти, наукових установ, окремих науковців з проханням висловити правові позиції щодо питань, порушених у конституційних скаргах.
Дослідивши матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання, Суд перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення.
Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Конституційного Суду України за посиланням: http://ccu.gov.ua/kategoriya/2020.