05 березня 2020, 17:30

КСУ перейшов до закритої частини засідання у справі щодо положень статті 485 Митного кодексу

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Другий сенат Конституційного Суду України 4 березня 2020 р. на пленарному засіданні у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Барсегяна Геворка Сенекеримовича.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "РСУ встановила відповідність кандидатів на посаду судді КСУ".

Про це повідомляє Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Так, суддя-доповідач у справі Галина Юровська повідомила, що суб’єкт права на конституційну скаргу просить визнати неконституційними положення ст. 485 Митного кодексу України (далі - Кодекс), відповідно до яких "заявлення в митній декларації з метою неправомірного звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру неправдивих відомостей щодо істотних умов зовнішньоекономічного договору (контракту), ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача товару, неправдивих відомостей, необхідних для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості, та/або надання з цією ж метою органу доходів і зборів документів, що містять такі відомості, або несплата митних платежів у строк, встановлений законом, або інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, а так само використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв’язку з якими було надано такі пільги, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 300% несплаченої суми митних платежів".

На думку автора клопотання, встановлення законодавцем у ст. 485 Кодексу абсолютно визначеної санкції (відсутнє визначення найнижчої та максимальної межі розміру штрафу), неможливість її зменшення і відсутність альтернативних видів санкцій за вчинення відповідного правопорушення не дають змоги застосовувати цю норму з урахуванням принципу індивідуалізації юридичної відповідальності правопорушника. Крім цього, суб’єкт права на конституційну скаргу зазначає, що нічим не обмежений розмір штрафу за порушення митних правил перетворюється з міри відповідальності на інструмент позбавлення особи її власності, надмірного обмеження права на достатній життєвий рівень, що не відповідає Основному Закону України.

У результаті Другий сенат КСУ перейшов до закритої частини пленарного засідання. Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті КСУ в рубриці "Архів відеотрансляцій засідань" за посиланням.

Нагадаємо, у Раді зареєстрований законопроект щодо підслідності окремих кримінальних правопорушень ДБР.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати