02 липня 2020, 16:43

КСУ перейшов до закритої частини у справі щодо конституційності карантинних обмежень

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Велика палата Конституційного Суду України 2 липня на пленарному засіданні у формі письмового провадження розглянула справу за конституційним поданням Верховного Суду щодо відповідності Конституції України окремих положень постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів", положень частин першої, третьої статті 29 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", абзацу дев’ятого пункту 2 розділу 11 "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік"".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КСУ перейшов до закритої частини у справі щодо конституційності закону про Нацполіцію".

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Під час пленарного засідання заслухано інформацію судді-доповідача у справі Петра Філюка щодо змісту конституційного подання та підстав для відкриття конституційного провадження у справі.

Як зазначив суддя-доповідач, Верховний Суд вважає, що оспорюваними положеннями нормативно-правових актів на період дії карантину встановлено заборону, зокрема, на проведення масових заходів (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших), роботу закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, проведення закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, а також передбачено обов’язкову самоізоляцію осіб, які досягли 60-річного віку. Крім того, суб`єкт права на конституційне подання зазначає, що оспорюваними положеннями законів України встановлено граничний розмір оплати праці працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ, зупинено безспірне списання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів на підставі рішення суду.

Зокрема, автор клопотання вважає, що оспорювані положення нормативно-правових актів на період дії карантину встановлюють непропорційні обмеження права на свободу пересування, права на мирні зібрання, права на підприємницьку діяльність, права на доступ до медичної допомоги. Верховний Суд також вбачає непропорційне обмеження рівня матеріального забезпечення працівників бюджетних установ, що, на думку Верховного Суду, порушує принцип верховенства права, гарантії незалежності суддів.

Крім того, суддя-доповідач повідомив, що з метою забезпечення повного і об’єктивного розгляду цієї справи та ухвалення Конституційним Судом України обґрунтованого рішення було направлено запити до органів державної влади, наукових установ та науковців з проханням висловити правові позиці з питань, порушених у конституційному поданні. Він також зазначив, що до матеріалів справи долучено інформаційно-аналітичну довідку щодо практики органів конституційної юрисдикції зарубіжних держав стосовно карантинних заходів у зв’язку з розповсюдженням гострої респіраторної хвороби COVID-19 та аналізу законодавства зарубіжних країн з приводу зменшення оплати праці працівникам бюджетних установ на період запровадження карантинних заходів.

Так, Конституційний Суд задовольнив клопотання учасника конституційного провадження – керівника Департаменту аналітичної та правової роботи Верховного Суду Расіма Бабанли про долучення додаткових матеріалів до справи.

Суд завершив дослідження матеріалів справи у відкритій частині пленарного засідання та перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

Головував на пленарному засіданні Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький.

На пленарному засіданні Великої палати Конституційного Суду України також були присутні представники засобів масової інформації та інші громадяни України.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Конституційного Суду України за посиланням.

Нагадаємо, КСУ визнав конституційними оспорювані положення закону "Про нотаріат".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати