14 листопада 2024, 17:56

КСУ перевірить припис щодо строку звернення до суду працівника для вирішення трудового спору

Пресслужба КСУ

14 листопада 2024 року Велика палата КСУ на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розпочала розгляд справи за конституційним поданням Верховного Суду про конституційність ч. 1 ст. 233 Кодексу законів про працю України (далі – Кодекс). Про це повідомила пресслужба КСУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КСУ розпочав розгляд справи за конституційною скаргою AEROC Investment Deutschland GmbH".

Суддя-доповідач у справі Галина Юровська вказала, що Верховний Суд звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням перевірити на відповідність ч. 3 ст. 22, ч. 7 ст. 43, ч. 1 ст. 55 Конституції України оспорюваний припис Кодексу, за яким "працівник може звернутися із заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті".

Автор клопотання стверджує, що законодавець, "обмеживши право працівника на звернення до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати строком у три місяці, не надавши при цьому працівникові гарантій розгляду судом питання про поновлення строку на звернення до суду, знизив рівень доступу до суду осіб, які є суб’єктами звернення із заявою про стягнення заборгованості із заробітної плати, чим допустив звуження змісту й обсягу існуючих конституційних прав працівників на звернення до суду з позовом про стягнення належної їм заробітної плати без обмеження будь-яким строком та обмежив їхнє право на судовий захист у тому обсязі, як його гарантовано частиною першою статті 55 Конституції України, чим знівельовано можливість ефективної реалізації права особи на судовий захист".

Суддя-доповідач повідомила, що для забезпечення повного та об’єктивного розгляду справи та ухвалення Судом обґрунтованого рішення направлено листи-запити до Президента України, ВРУ, КМУ, наукових установ, закладів вищої освіти, Науково-консультативної ради КСУ з проханням висловити позиції щодо питань, порушених у конституційному поданні.

Суд дослідив матеріали справи й перейшов до закритої частини пленарного засідання.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати