У Верховній Раді України зареєстрований законопроект №3713 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження адміністративної процедури державної реєстрації фактів народження та смерті, які відбулися на тимчасово окупованій території України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі".
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Комітет рекомендує Раді прийняти за основу законопроект про приватну детективну діяльність".
Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.
Зазначається, що законопроект дасть змогу жителям тимчасово окупованого Криму отримувати документи про народження дитини українського зразка в адміністративному порядку, без проходження тривалої судової процедури.
Про це повідомив співавтор законопроекту, народний депутат України, голова Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець.
"У 2018 році у так званий "Закон про реінтеграцію Донбасу" була внесена норма, яка дозволяла оформлювати документи про народження і смерть, які відбулися на окупованих територіях Донбасу, без судової тяганини. Втім, для окупованої території Криму аналогічна норма прийнята не була. Аби це виправити, народні депутати Комітету з питань прав людини зареєстрували законопроект №3713, розроблений спільно з Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим та Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Його мета - надати можливість кримчанам отримувати документи про народження дітей не в судовому, а в адміністративному порядку", - наголосив Дмитро Лубінець.
Він нагадав, що існування виключно судового механізму призводить до того, що не більше 37% дітей, які народилися в окупованому Донбасі, і лише 13,5%, народжених в окупованому Криму, мають свідоцтва про народження українського зразка.
"Крім того, існуюча процедура створює величезне навантаження на судову систему. Наприклад, лише у 2019 року суди винесли понад 30 тисяч рішень у справах про встановлення юридичних фактів народження або смерті на окупованих територіях. Запровадження позасудової процедури дозволить звільнити людей від судової тяганини, зменшить навантаження на суди, а головне – продемонструє людям на окупованих територіях, що Україна зацікавлена в їхній реінтеграції та спільному майбутньому", - заявив голова Комітету з питань прав людини.
Нагадаємо, Рада продовжила до 1 січня строк дії закону про зміни щодо забезпечення лікування COVID-19.