22 червня 2020, 13:14

Комітет рекомендує Раді прийняти за основу законопроект про приватну детективну діяльність

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Члени Комітету розглянули проект Закону №3010 та альтернативний до нього законопроект №3010-1 на засіданні 17 червня.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Зміни до законодавства щодо спрощення залучення інвестицій: Рада прийняла закон".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Так, автори законопроектів обґрунтовували їх прийняття необхідністю законодавчо унормувати приватну детективну практику захисту особистих та майнових прав фізичних осіб та юридичних осіб - суб'єктів приватного права. У виступах зазначалося, що в Україні цей вид послуг на законодавчому рівні досі не визначений. Разом з тим, детективна діяльність зазначена у КВЕД - 2010 як один з видів господарської діяльності.

Як зазначається, прийняття законопроекту про приватну детективну діяльність дозволить на законодавчому рівні поставити такий вид діяльності під належний контроль держави. Законопроектами пропонується визначити:

- сферу приватної детективної діяльності, у тому числі види детективних послуг та суб’єктів їх провадження (надання);

- кваліфікаційні вимоги до приватних детективів;

- основні права та обов’язки суб’єктів приватної детективної діяльності, у тому числі правові механізми захисту інтересів замовників детективних послуг;

- обов’язки суб'єкта приватної детективної діяльності з обліку наданих детективних послуг, зберігання конфіденційної інформації, захисту персональних даних, отриманих у процесі надання детективних послуг;

- організація державного та громадського контролю за приватною детективною діяльністю.

За результатами обговорення члени Комітету прийняли рішення рекомендувати ВРУ прийняти за основу законопроект №3010, а законопроект №3010-1 - відхилити.

"Прийняття цього Закону дозволить легалізувати приватну детективну діяльність, яка фактично здійснюється, визнана суспільством та має попит, встановити форми і способи контролю держави за її провадженням та значно збільшити можливості громадян та суб’єктів господарювання України у захисті своїх законних інтересів, конституційних прав та свобод", - зазначили у комітеті.

Нагадаємо, Рада продовжила до 1 січня строк дії закону про зміни щодо забезпечення лікування COVID-19.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати