25 березня 2019, 12:55

Корупція - і досі серйозна проблема для бізнесу

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Справжніми причинами процвітання корупції на державних підприємствах є низькі заробітні плати та спокуса скористатися бюджетними коштами, аби відшкодувати дельту в недоотриманому прибутку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це зазначають у ПАБУ.

Читайте також: "США вдосконалює процедуру колегіального ухвалення рішень щодо ведення обліку".

Як зазначається, у бізнесі ситуація трохи краща: мотивація бути ефективними значно вища, менеджерам доводиться уважно стежити за показниками маржі, EBITDA, понесеними витратами, конкурентами, безпечним управлінням і часткою ринку. Водночас "ахіллесовою п’ятою" бізнесу в частині боротьби з внутрішніми шахрайством є: відсутність систем внутрішніх контролів (фінансових, юридичних, IT), системи комплаєнс та елементарних систем фізичної безпеки. Результатом цього є ризики незаконного відчуження активів і спотворення фінансової звітності, а це - основні фактори шахрайства.

Так, світова статистика свідчить про втрати від 5 до 15% щорічної виручки компанії внаслідок недобросовісних дій третіх осіб і штатних менеджерів. Дані щодо українських суб’єктів економіки дають більш кричущі цифри, де суми нерідко доходять до 50 і навіть 70% річного обороту.

Крім цього, у ПАБУ вказують, що середні суми фінансових втрат унаслідок управління недобросовісних менеджерів і партнерів по бізнесу в рази більші, ніж у результаті діяльності керівників середньої ланки.

Нагадаємо, ЄС додав 15 країн до "чорного" списку податкових гаваней.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати