Європейська комісія провела перевірки деяких держав і за їх результатами додала ще 15 країн до "чорного" списку податкових юрисдикцій високого ризику.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Про це повідомляють у ПАБУ.
Читайте також: "Передача аудиторських процедур на аутсорсинг може погіршити якість аудиту".
З цих 15-и країн п’ять - Американське Самоа, Гуам, Самоа, Тринідад і Тобаго та Вірґінські острови - не взяли на себе жодних зобов’язань після оприлюднення першого "чорного" списку у 2017 р.
Барбадос, Об’єднані Арабські Емірати та Маршаллові острови, які були внесені до "чорного" оригінального списку раніше, знову потрапили до нього, оскільки не спромоглися виконати своїх зобов’язань. Решта сім країн - Аруба, Беліз, Бермудські острови, Фіджі, Оман Вануату і Домініка - були перенесені із "сірого" списку до "чорного" з тієї ж причини.
Як зазначається, ЄС продовжить проводити перевірку 34 країн, які знаходяться в "сірому" списку. Водночас перевірка 25 держав з оригінального списку мала позитивний результат.
"Такі списки є механізмом боротьби з податковим зловживанням та нечесною конкуренцією в податковій сфері у всіх куточках світу. В основі переліку держав лежить порівняння податкової прозорості, належного управління, реальної економічної діяльності та нульової ставки корпоративного податку.
На основі списків ЄС розробляє комплекс заходів, які держави-члени Європейського Союзу можуть вжити до країн з "чорного" списку. Ці заходи включають: посилення контролю та проведення аудиту, утримання податків, вимога надавати документи та застосовувати положення про боротьбу зі зловживаннями.
Крім того, законодавство ЄС забороняє здійснювати фінансування через країни чи організації, зареєстровані в державах, зазначених у "чорному" списку", - зазначили у ПАБУ.
Читайте також: "IASB запропонувала внести зміни до Міжнародного стандарту бухгалтерського обліку".
Комісар з економічних та фінансових питань, оподаткування і мита П’єр Московічі заявив: "Список податкових гаваней, складений ЄС, - справжній успіх. Він має позитивний вплив на досягнення прозорості та справедливості у сфері оподаткування в усьому світі. Завдяки цьому списку десятки країн відмінили податкові режими, які лише завдавали шкоди, і привели своє законодавство у відповідність до міжнародних стандартів прозорого і справедливого оподаткування. Тим країнам, законодавство яких не відповідає міжнародним стандартами і які були внесені до чорного списку, доведеться зіткнутися з наслідками. Ми підвищуємо вимоги до належного управління податками для всіх держав і в такий спосіб намагаємося обмежити можливості для податкових зловживань".
Нагадаємо,