05 липня 2021, 19:07

Корпоративна відповідальність бізнесу: у Великобританії закликають прийняти відповідні закони

«Майже 30 британських правозахисних організацій закликають Великобританію слідувати своїм європейським партнерам та запровадити закони про корпоративну відповідальність, які вимагають від компаній дотримання прав людини та екологічної експертизи у своїх ланцюгах поставок», – повідомляє британська газета The Guardian.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Міністерство внутрішніх справ Великобританії засуджують за примушення мігрантів носити GPS-трекери"

Правозахисні групи (зокрема TUC, Friends of the Earth та Amnesty International) заявляють, що системні порушення прав людини та екологічно деструктивні практики є звичним явищем у глобальних операціях та ланцюгах поставок британських підприємств, а добровільні підходи до вирішення проблеми не дали результату.

Такі країни як Франція, Німеччина та Норвегія вже прийняли закони про належну перевірку ланцюгів поставок, тоді як ЄС повинен запровадити зобов'язання для всіх компаній, що працюють на єдиному ринку. Ті, хто підтримує новий закон, заявляють, що британські компанії, які працюють на єдиному ринку, зобов'язані виконувати такі зобов'язання.

Марк Дірен, директор Коаліції з питань корпоративного правосуддя, прокоментував: «Неможливо забезпечити повагу прав людини без обов'язкових законів, що стосуються зловживань бізнесом, які безкарно трапляються у глобальних ланцюгах поставок транснаціональних корпорацій. Великобританія позиціонує себе лідером у бізнесі та правах людини, але це просто неправда. Британські закони не передбачають відповідальності корпорацій за порушення прав людини, а сучасний закон про рабство не гарантує, що ланцюги поставок вільні від нинішнього рабства. Тим часом країни Європи створюють нові закони, які виходять далеко за межі будь-яких зобов'язань, покладених на британські компанії».

29 правозахисних груп, які підтримують новий закон, заявляють, що життєво важливо забезпечити досягнення цілей ООН у галузі сталого розвитку та виконання зобов'язань G7 щодо дотримання прав людини. На саміті G7 минулого місяця, який організував Борис Джонсон, лідери взяли на себе зобов'язання «забезпечити, щоб глобальні ланцюги поставок були вільними від використання примусової праці».

Представник Уряду Великобританії заявив: «Уряд прагне викорінити сучасне рабство зі світової економіки та підвищити прозорість у ланцюгах поставок. Ми підемо далі, ніж будь-коли раніше, щоб припинити незаконне вирубування лісів та захистити тропічні ліси, завдяки новим світовим законам, які вводяться через законопроєкт про екологічне середовище. Ми активно заохочуємо підприємства до ретельної перевірки, виявлення, запобігання і врахування потенційних ризиків у їхній діяльності та на рівні всіх відносин у ланцюгах поставок».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати