14 червня 2021, 19:06

Міністерство внутрішніх справ Великобританії засуджують за примушення мігрантів носити GPS-трекери

Понад 40 правозахисних організацій засудили введення Міністерством внутрішніх справ Великобританії у межах розширення повноважень з нагляду цілодобового GPS-моніторингу людей, що перебувають під імміграційною заставою.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Верховний суд Великобританії вперше прийматиме на оплачуване стажування осіб із недостатньо представлених груп"

Про це повідомляє британська газета The Guardian.

Нова політика знаменує собою перехід від використання радіочастотних моніторів, які сповіщають органи, якщо користувач залишає призначену ділянку, до цілодобових GPS-трекерів, які можуть відстежувати кожен рух людини, а також надає Міністерству внутрішніх справ нові повноваження збирати, зберігати та отримувати доступ до цих даних без обмеження через приватного підрядника.

Руді Шулкінд, який перебуває під заставою для імміграційних затриманих, прокоментував: «Це фактично продовження міграційного утримання за межами стін центрів ув’язнення. Ця регресивна та авторитарна політика абсолютно недоречна у країні, яка претендує на підтримку права на свободу. Не дивно, що Уряд офіційно не оголосив про це і намагався уникнути розголосу». Згодом пан Шулкінд опублікував спільний із правозахисною групою «Свобода» відкритий лист Міністру внутрішніх справ Пріті Патель.

Постраждалі від GPS-мітки – іноземні громадяни, яким загрожує депортація з кримінальним засудженням на 12 і більше місяців. Наразі встановлення GPS-трекера відбувається з огляду на порушення, але Уряд Великобританії планує законодавчо закріпити обов’язковий моніторинг тисячі людей-мігрантів, незалежно від тяжкості їхніх злочинів або ризику втечі. У такому разі постає питання щодо захисту прав людини.

«Жертви торгівлі людьми іноді здійснюють злочини , такі як поневолення на британських фермах канабісу, і безпосередній результат цього –з депортація та GPS-відстеження», – зазначив Руді Шулкінд.

У відкритому листі зазначається, що Уряд наділив себе повноваженнями використовувати дані людей з причин, не пов’язаних із заставою, наприклад, для розслідування заяв про імміграцію відповідно до статті 8 Європейської конвенції з прав людини, яка захищає приватне та сімейне життя. «Це може означати, що якщо хтось кидає виклик їхній депортації через те, що у них є дитина у Великобританії, Уряд може переглянути дані GPS цієї людини, щоб побачити, чи відвідували вони дитину достатньо разів», – прокоментував Шулкінд. «Це фактично дає державному органу використовувати особисті дані задля пошуку причини для відхилення заявки».

Джун Панг, співробітник з питань політики та виборчих кампаній Liberty, заявив: «Відстоюючи наші права людини, ми ніколи не повинні давати державі права контролювати все наше приватне життя. Ця політика є безпрецедентною і може мати тривожні наслідки».

Пан Мо (його несправжнє ім’я) – один із 269 людей, яким було встановлено нові GPS-мітки, відповідно до даних про свободу інформації, отриманих юридичною фірмою Leigh Day, і йому загрожує депортація через засудження у кримінальному провадженні. Він сказав, що утримувався міграційними органами майже рік після завершення кримінального розслідування і постановлення вироку. Через тиждень після звільнення під заставу приватний підрядник прибув до нього додому і сказав йому, що йому слід наклеїти GPS-мітку або йому буде загрожувати повторне ув’язнення. Така умова не згадувалася під час слухання справи про заставу. «Я не уявляю, коли знімуть цей GPS-трекер. Мені погано, я почуваюся пригнічено, я відчуваю занепокоєння. Я не знаю, як це описати словами. Я не маю свободи, яку мають інші люди», – прокоментував пан Мо.

Open Rights Group, організація з питань цифрових прав, заявила, що запровадження GPS-спостереження було частиною скоординованого нападу на право на приватність біженців та шукачів притулку у Великобританії. Минулого тижня група виграла справу, яку вона порушила проти Міністерства внутрішніх справ в апеляційному порядку, коли суддя Вищого суду вирішив, що звільнення від імміграції згідно із законом про захист даних є незаконним. Сахдя Дарр, менеджер з питань імміграційної політики групи, сказала: «Поширеність цих заходів багато в чому свідчить про необхідність забезпечити можливість мігрантів реалізовувати свої права на особисті дані».

Представник Міністерства внутрішніх справ заявив: «Іноземці, які скоюють злочини, не повинні сумніватися в нашому рішенні депортувати їх. GPS-відстеження широко використовується в системі кримінального судочинства і дозволяє нам використовувати новітні технології для підтримання контактів із правопорушниками, стримування втечі та запобігання подальшим скоєнням злочинів. Це було зобов’язання Уряду, а захід, який його застосовує, обговорювався у парламенті та закріплювався в законодавстві. Ми не просимо вибачень за те, що захищаємо громадськість і заважаємо тим, хто не має права перебувати у Великобританії».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати