27 травня 2020, 11:16

Коронакриза негативно впливає на психічне здоров’я клієнтів

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Згідно із щотижневим опитуванням SME Health Tracker, яке проводять Асоціація дипломованих сертифікованих бухгалтерів (Association of Chartered Certified Accountants, ACCA) та The Corporate Finance Network (The CFN), коронавірус негативно впливає на клієнтів бухгалтерів, які надають послуги малим та середнім підприємствам (МСП).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як підготувати персонал аудиторської фірми до змін, викликаних коронакризою".

Про це зазначають у ПАБУ.

Так, відповідаючи на питання про психічне здоров’я своїх клієнтів, 89% респондентів заявили, що споживачі їхніх послуг скаржаться на стрес та безсоння, з них 78% вказують на погіршення психічного здоров’я, 56% – не можуть більше справлятися з ситуацією, а 11% навіть замислювалися про самогубство.

У щотижневому опитуванні беруть участь 2 725 компаній, клієнтами яких є 3 000 осіб.

Окрім впливу пандемії на психічне здоров’я, опитування також показало, що 4% компаній вирішили припинити свою діяльність. Минулого тижня цей показник становив 3%.

Зазначається, що занепокоєння МСП щодо доступу до готівкових коштів під час карантину також зросло. При цьому 23% опитуваних заявили, що вони не зможуть отримати доступ до готівкових коштів за останні 14 днів карантину порівняно з 12% минулого тижня. Уявлення про торгівлю також змінилися, і лише 16% думають, що вони будуть торгувати нормально найближчим часом порівняно з 21% опитуваних тиждень тому.

Із заявок на отримання позик для своїх клієнтів, які МСП подавали в межах Програми кредитування в умовах простою через поширення коронавірусу (Coronavirus Business Interruption Loan Scheme CBILs), 26% було відхилено, 10% схвалено та 6% ще чекають на відповідь.

Клер Беннісон (Claire Bennison), очільниця ACCA у Великобританії, заявила: "Потрібно визнати, що роль бухгалтерів, які допомагають малому бізнесу приймати нові рішення у світі, який зазнав змін через пандемію, життєво важлива. З плином часу ми чіткіше бачимо вплив, який чинить пандемія на наше життя. Тоді як дедалі більше власників вирішують ліквідувати свій малий бізнес, ми також спостерігаємо погіршення психічного стану спільноти. Тому дуже важливо мати того, з ким можна поговорити навіть на дуже складні теми, які тривожать нас зараз і не будуть давати спокою наступні декілька місяців".

Актуально:

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати