21 травня 2020, 17:32

Як аудиторській фірмі ефективно планувати свою діяльність

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Планування – досить відповідальна робота, адже є першою ланкою для досягнення стратегії аудиторської фірми. Тому для розроблення планів потрібно братися відповідально, зваживши ризики й можливості бізнесу, персоналу та оцінивши наявні ресурси.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Що повинні робити керівники напрямів внутрішнього аудиту в часи пандемії".

Про це зазначають у ПАБУ.

Насамперед під час розроблення плану слід зосередити увагу на головному й не зациклюватися на деталях, переходити від складних завдань до простих. Не варто включати всі завдання в один план. Їх необхідно розділити на кілька планів, розподіливши за напрямами роботи або враховуючи терміновість виконання.

Терміни виконання планів мають бути реальними, їх не слід форсувати, адже швидкість – ворог якості. Реально оцінюйте час, який буде потрібно для досягнення мети. Якщо не знаєте точно, скільки знадобиться на виконання певного завдання, залучіть до процесу планування відповідних фахівців.

Усі зміни, які виникають під час виконання плану, необхідно вносити своєчасно і відповідно коригувати послідовність виконання завдань. Кожен робочий план має бути "живим" документом, який відображатиме актуальні завдання. Якщо умови змінилися, то й план має бути відповідно скоригований.

Також орієнтуватися слід не на наявні ресурси, а ставити на перше місце цілі. Коли є чітка конкретна й важлива мета, знайти ресурси для її досягнення буде значно простіше.

Крім цього, для ефективного планування важливо контролювати проміжні результати роботи. Небезпека підстерігає ті компанії, які підбивають підсумки тоді, коли реалізація плану завершилася, не контролюючи виконання проміжних досягнень. У результаті багато проміжних завдань, які входили до плану, можуть бути не реалізовані через різні обставини. Проміжний контроль дасть змогу змінювати ситуацію на етапі виконання, не порушуючи ланцюжок послідовних дій.

Про планові завдання постійно слід нагадувати тим, хто братиме участь у їх виконанні. Якщо в компанії впроваджено щоденне планування, коли завдання керівнику і працівникам виставляються на день, це значно спрощує контроль за виконанням проміжних завдань. Ідеально, якщо процес постановки завдань відповідно до плану автоматизовано.

Нагадаємо, PCAOB звільнила аудиторські фірми від перевірок у часи пандемії.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати