03 грудня 2019, 15:04

Конституційність окремих положень закону про ДБР: КСУ перейшла до закритої частини засідання

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

3 грудня 2019 р. Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розглядала справу за конституційним поданням 45 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень ч. 1, п.1 ч. 3 ст. 11 Закону України "Про Державне бюро розслідувань" від 12 листопада 2015 р. №794-VIII (далі - Закон).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада прийняла закон про зміни щодо удосконалення діяльності ДБР".

Про це повідомляє Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Як зазначив суддя-доповідач у справі Віктор Колісник, автори клопотання оспорюють положення Закону в частині закріплення повноважень Президента України призначати на посаду директора Державного бюро розслідувань (далі - Бюро), визначати трьох членів комісії з проведення конкурсу на зайняття посад директора Бюро, його першого заступника та заступника. На думку народних депутатів України, ст. 106 Конституції України, яка містить вичерпний перелік повноважень Президента України, не передбачає призначення ним керівників центральних органів виконавчої влади (у т.ч. директора Бюро), членів конкурсної комісії з відбору керівників будь-яких центральних органів виконавчої влади.

Зокрема, суддя-доповідач поінформував, що 10 вересня 2019 р. постановлено Ухвалу Першої колегії суддів Першого сенату КСУ про відкриття конституційного провадження у частині відповідності Конституції України положень ч. 1, п. 1 ч. 3 ст. 11 Закону.

Крім цього, суддя-доповідач зазначив, що до державних органів влади, вищих закладів освіти та наукових установ направлено запити щодо надання інформації з питань, порушених у конституційному поданні.

У результаті Велика палата КСУ дослідила матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшла до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення. Рішення КСУ за результатами конституційного провадження буде оприлюднено на офіційному вебсайті КСУ відповідно до ст. 94 Закону України "Про Конституційний Суд України".

Нагадаємо, Одеський апеляційний суд взято під охорону Службою судової охорони.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати