11 січня 2021, 15:39

Кому потрібно змінювати кадастровий номер?

Департамент містобудування та архітектури КМДА

Кадастровий номер закріплюється та зберігається за ділянкою впродовж всього часу її існування. Зміна цього номеру можлива у разі розширення чи звуження меж території.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Підробка МУО та будпаспортів: найпоширеніша схема"

Про це повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.

«Згідно зі статтею 1 Закону України «Про Державний земельний кадастр» кожна земельна ділянка під час реєстрації отримує унікальний код – кадастровий номер. Це індивідуальний набір цифр і знаків, який зберігається за ділянкою протягом всього часу її існування», - підкреслив Юрій Тацій.

Водночас він навів низку прикладів, коли кадастровий номер необхідно змінювати:

1)  Коли землю розділяють на декілька частин. Тоді кожна новоутворена ділянка отримує власний кадастровий номер, адже її початкові межі змінено;
2)  Коли ділянки об’єднують в одну. Принцип зміни меж такий самий, а значить нова територія отримує один новий кадастровий номер.

Посадовець додав, що в обох випадках власник або власники повинні отримувати містобудівні умови та обмеження на будівництво, навіть якщо воно вже розпочато. 

«Цілком можливо, що наявні споруди суперечитимуть виданій документації. У такому разі отримувач МУО зобов’язаний змінити параметри своєї забудови», - зауважив Юрій Тацій. 

Нагадаємо, законність будівництва у столиці можна буде перевірити онлайн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати