19 листопада 2020, 10:00

Комітет ВРУ рекомендує ухвалити за основу нову редакцію законопроєкту про АРМА

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу нову редакцію законопроєкту щодо вдосконалення діяльності АРМА.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Завершення реформи децентралізації: ВРУ прийняла закон".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Зазначається, що 17 листопада Комітет з питань антикорупційної політики на своєму засіданні розглянув проєкт Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення діяльності Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів" (№ 3335-1), направлений Верховною Радою на повторне перше читання.

Метою даного проєкту Закону є створення законодавчих передумов для підвищення прозорості системи розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, реалізації таких активів, підвищення інституційної спроможності та ефективності роботи Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), збільшення надходжень до державного бюджету від реалізації активів, які перебувають в управлінні Національного агентства, а також усунення суперечностей між чинними актами в частині розшуку, управління та реалізації активів, одержаних від корупційних та інших злочинів.

Так, серед ключових змін до проєкту:

- заборона АРМА реалізовувати (продавати) заарештовані активи до винесення ухвали суду, окрім майна, що швидко псується, швидко втрачає свою цінність, або якщо сам власник майна звернувся до АРМА з проханням його продати;

- додано норму, згідно з якою не лише прокурор і суд можуть передати рішення суду АРМА для виконання, а й зацікавлена особа;

- АРМА не надається процесуальний статус, однак прокурори повинні консультуватися з агентством, подавати запити щодо того, чи може воно розпоряджатися майном і яким чином.

Також, законопроєктом створюються умови для продажу майна саме на аукціонах, максимально відкрито і з залученням системи Prozorro.

Так, після тривалої дискусії Комітет прийняв рішення зареєструвати текст законопроєкту у новій редакції, запропонованій авторським колективом, і рекомендувати Верховній Раді прийняти його за основу, передбачивши можливість внесення змін у порядку, визначеному статтею 116 Регламенту Верховної Ради України.

Нагадаємо, Рада ухвалила закон про направлення коштів для зарплат шахтарям та для "ковідного фонду".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати