12 березня 2024, 11:17

Комітет Ради підтримав встановлення адмінвідповідальності за порушення законодавства у сфері лобіювання

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності підготував до розгляду в другому читанні проєкт Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо порушення законодавства в сфері здійснення лобіювання" (№10373). Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Шмигаль: Україна отримає 6 млрд євро від ЄС в найближчі два місяці".

Законопроєкт визначений Кабінетом Міністрів України як пріоритетний та такий, що належить за предметом свого правового регулювання до сфери дії права ЄС.

Метою законопроєкту є нормативно-правове регулювання лобіювання в Україні відповідно до міжнародних практик та стандартів шляхом встановлення адміністративної відповідальності за здійснення лобіювання.

Так, запропоновано доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення (КУпАП) новими статтями 18846-1 та 18846-2, які передбачатимуть встановлення адміністративної відповідальності за незаконне здійснення лобіювання та за порушення законодавства у сфері лобіювання.

Крім цього, в законопроєкті стаття 24 КУпАП доповнюється новим видом адміністративного стягнення у вигляді заборони здійснення лобіювання. Також запропоновано розширити повноваження працівників Національного агентства з питань запобігання корупції шляхом надання їм повноважень щодо складання протоколів вчинення адміністративних правопорушень, передбачених статтями 18846-1 та 18846-2 КУпАП.

У разі прийняття Верховною Радою України Закон набиратиме чинності з дня введення в дію Закону України "Про лобіювання".

Як зазначається, народні депутати України - члени Комітету підтримали доцільність на законодавчому рівні встановлення адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері лобіювання та ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду в другому читанні проєкту закону прийняти його в другому читанні та в цілому як закон із необхідними техніко-юридичними правками.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати