Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності підготував до розгляду в другому читанні проєкт Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо порушення законодавства в сфері здійснення лобіювання" (№10373). Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Шмигаль: Україна отримає 6 млрд євро від ЄС в найближчі два місяці".
Законопроєкт визначений Кабінетом Міністрів України як пріоритетний та такий, що належить за предметом свого правового регулювання до сфери дії права ЄС.
Метою законопроєкту є нормативно-правове регулювання лобіювання в Україні відповідно до міжнародних практик та стандартів шляхом встановлення адміністративної відповідальності за здійснення лобіювання.
Так, запропоновано доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення (КУпАП) новими статтями 18846-1 та 18846-2, які передбачатимуть встановлення адміністративної відповідальності за незаконне здійснення лобіювання та за порушення законодавства у сфері лобіювання.
Крім цього, в законопроєкті стаття 24 КУпАП доповнюється новим видом адміністративного стягнення у вигляді заборони здійснення лобіювання. Також запропоновано розширити повноваження працівників Національного агентства з питань запобігання корупції шляхом надання їм повноважень щодо складання протоколів вчинення адміністративних правопорушень, передбачених статтями 18846-1 та 18846-2 КУпАП.
У разі прийняття Верховною Радою України Закон набиратиме чинності з дня введення в дію Закону України "Про лобіювання".
Як зазначається, народні депутати України - члени Комітету підтримали доцільність на законодавчому рівні встановлення адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері лобіювання та ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду в другому читанні проєкту закону прийняти його в другому читанні та в цілому як закон із необхідними техніко-юридичними правками.