06 лютого 2023, 15:36

Колумбійський суддя використав штучний інтелект ChatGPT для вирішення справи

Згідно з рішенням суду від 30 січня 2023 року, суддя Хуан Мануель Паділья Гарсія, який головує в першому окружному суді м. Картахена, сказав, що використовував інструмент штучного інтелекту для постановки юридичних питань щодо справи та включив відповіді на нього у своє рішення. Про це повідомляє портал Vice.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Суд виніс вирок чоловіку за сприяння діяльності терористичної організації: що відомо".

"Аргументи для цього рішення будуть визначені відповідно до використання штучного інтелекту (ШІ)", – написав Гарсія в рішенні. – "Відповідно ми ввели частини правових питань, поставлених у цьому розгляді".

"Мета включення цих текстів, створених штучним інтелектом, жодним чином не полягає в тому, щоб замінити рішення судді, – додав він. – Те, що ми насправді шукаємо, – це оптимізувати час, витрачений на складання рішень після підтвердження інформації, наданої штучним інтелектом".

Справа стосувалася суперечки з медичною страховою компанією щодо того, чи має дитина-аутист отримувати покриття на медичне лікування. Відповідно до судового документа юридичні запитання, введені в інструмент штучного інтелекту, були такими: "Чи звільняється неповнолітній з аутизмом від сплати плати за терапію?" та "Чи приймалися в юриспруденції конституційного суду позитивні рішення в подібних справах?".

Гарсія включив повні відповіді чатбота в рішення. Суддя також додав своє власне розуміння застосовних правових прецедентів, сказавши, що ШІ використовувався для "розширення аргументів ухваленого рішення". 

Закон Колумбії не забороняє використання штучного інтелекту в судових рішеннях, але такі системи, як ChatGPT, відомі тим, що дають упереджені, дискримінаційні або просто неправильні відповіді. Це пояснюється тим, що мовна модель не містить фактичного "розуміння" тексту – вона просто синтезує речення на основі ймовірності з мільйонів прикладів, використаних для навчання системи.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати