18 квітня 2019, 11:25

Коли Конвенція мігранта не захищає, - ЄСПЛ

"ECHR: Ukrainian Aspect"

Непідтверджений статус біженця, можливість втечі, підроблений другий паспорт та квиток в іншу країну стали причиною для відмові особі у в’їзді в країну та її поміщення під варту як незаконного мігранта.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Правомірність такого рішення досліджував ЄСПЛ у справі "Абоя Боа Жан проти Мальти" (заява №62676/16), зазначає "ECHR: Ukrainian Aspect".

Читайте також: "Чи є порушенням Конвенції відмова в апеляції з формальних підстав?".

Так, громадянин Кот-д’Івуару Серж Абоя Боа Жан прибув на Мальту літаком. Надавши свій внутрішній паспорт, він повідомив, що був визнаний біженцем у Вірменії і мав намір вимагати притулку на Мальті. Проте йому було відмовлено у в’їзді та його взяли під варту як незаконного мігранта на підставі того, що він міг втекти до того, як органи влади розглянуть його заяву про надання притулку. Імміграційна апеляційна рада підтвердила законність його тримання під вартою, уточнивши, що його статус біженця в Вірменії ще не був визначений. Також в мігранта був знайдений проїзний квиток в Італію та підроблений паспорт громадянина Італії.

Як зазначається, суди також підтримали законність цього рішення. Зрештою Абоя Боа Жан був звільнений і мав звітувати у відділку поліції щодня. Посилаючись на ч. 1 ст. 5 (право на свободу та безпеку) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод Абоя Боа Жан стверджував, що його тримання під вартою було незаконним і свавільним. Також з посиланням на ч. 4 ст. 5 (законність тримання під вартою та прийняття рішення судом без зволікань) він також стверджував, що засоби судового захисту, доступні для нього, для оскарження його тримання під вартою, не були швидкими або ефективними.

Проте в Страсбурзі не побачили порушення Мальтою конвенційних гарантій.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі "Абоя Боа Жан проти Мальти" (заява №62676/16) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися тут.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати