24 вересня 2020, 9:00

Коли для зданих в оренду будівель промисловості зникли преференції в оподаткуванні, - ДПС

Прес-служба Офісу великих платників податків ДПС

Законом № 466 внесено зміни до Податкового кодексу України (далі - Кодекс), зокрема в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні з’явиться Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей"

Про це повідомляє прес-служба Офісу великих платників податків ДПС.

Починаючи з 23.05.2020, відповідно до підпункту "є" підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Кодексу з переліку об'єктів оподаткування Податком виключені будівлі промисловості, які віднесені до групи "Будівлі промислові та склади" (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб'єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B - F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку. 

З урахуванням внесених змін для застосування преференції, визначеної підпунктом "є" підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Кодексу, суб'єктом господарювання - власником об'єкта нерухомості (будівлі промисловості) такий об'єкт нерухомості має одночасно відповідати таким ознакам:

- будівля промисловості має відповідати (бути класифікована) групі "Будівлі промислові та склади" (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000;

- будівля промисловості має використовуватися суб'єктом господарювання протягом звітного (податкового) періоду за призначенням у господарській діяльності;

- основний вид діяльність суб'єкта господарювання згідно з реєстраційними даними має бути класифікований у секціях B - F КВЕД ДК 009:2010;

- будівля промисловості (у т. ч. її частина) протягом звітного (податкового) періоду не має бути здана в оренду, лізинг, позичку іншим суб'єктам господарювання.

Таким чином, звільняються від оподаткування тільки ті будівлі промисловості, які відповідають вищевказаним вимогам. Отже, будівлі промисловості здані в оренду починаючи з 23.05.2020 оподатковуються податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у загальному порядку.

Нагадаємо, податок на доходи фізосіб та військовий збір необхідно сплатити до 1 жовтня.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати