01 червня 2021, 13:01

Китай змінює політику щодо народжуваності: сім’ї зможуть мати трьох дітей без сплати штрафу

Китай оголосив, що подружжям буде дозволено мати трьох дітей, а не двох, як було раніше. Таке рішення було прийнято унаслідок зміни політики щодо народжуваності, адже останні дані показали різке зниження народжуваності в країні з найбільшою кількістю населення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Китаї суд зобов’язав чоловіка заплатити дружині за хатню роботу"

Про це повідомляє британська газета The Guardian.

Коефіцієнт народжуваності в Китаї становить 1,3, тобто нижче рівня, необхідного для підтримки стабільного населення. За даними Національного статистичного бюро, офіційно в 2020 році народилося 12 мільйонів немовлят, що на 18% (2.65 мільйони) менше, ніж у 2019 році.

Китай повідомив про найповільніший приріст населення з початку 1960-х років, незважаючи на скасування в 2015 році політики щодо можливості сімей мати одну дитину. Такі дії тоді приймалися, щоб заохотити більше народжень та запобігти назріваючій демографічній кризі.

Перепис, що проводиться раз на десять років, показав, що загальне населення Китаю зросло до 1,41 млрд за 10 років (до 2020), збільшившись на 5,38%. Дані відображають середньорічне зростання на 0,53% з 2000 по 2010 рік.

Понад 35 років Китай застосовував суперечливу політику щодо однієї дитини в сім’ї. Спочатку  такі дії запроваджували для припинення демографічного вибуху. Політика обмеження двома дітьми не призвела до стійкого зростання кількості народжень, оскільки високі витрати на виховання дітей у китайських містах стримували багато пар від створення сімей.

Раніше, згідно з політикою щодо двох дітей у сім’ї, пари повинні були платити штраф за соціальну підтримку при народженні третьої дитини. Сума встановлювалася органами місцевого самоврядування, а адміністративний збір до 10 разів перевищує наявний дохід на душу населення. Однак деякі кажуть, що реалізація цієї політики неоднакова в різних частинах країни.

Оголошення про зміну політики щодо народжуваності викликало бурхливу дискусію на китайській платформі соціальних мереж Weibo.

Він Яфу, незалежний демограф з Гуанчжоу, сказав, що, з огляду на обмежений вплив політики щодо двох дітей, це оголошення навряд чи допоможе змінити поточну тенденцію. «Послаблення політики» може не досягти того великого рівня, якого очікують органи влади. Виховувати дитину в наші дні надто дорого, а житло в Китаї недешеве», –– сказав демограф.

Професор Стюарт Гітель-Бастен, який керує Центром науки про старіння в Гонконгському університеті науки і техніки, заявив, що це повідомлення було важливим: «Це усуває явну невідповідність занепокоєння низькою народжуваністю з одночасним обмеженням народжуваності. Це також буде важливим кроком у подальшому припиненні незаконних дій, наприклад, стерилізації та абортів».

З таким демографічним викликом стикається не лише Китай. По всій Східній Азії влада роками намагається переконати пари народити більше дітей. Південна Корея та Японія використовували стипендії для збільшення стимулів. У Китаї влада до змін експериментувала з політикою щодо трьох дітей у північно-східній провінції Хейлунцзян. Однак китайські експерти заявили, що результат був менш ефективним, ніж вважалося раніше, що змусило деяких закликати до повної відмови від політики планування сім’ї.

Сьогоднішня зміна політики відбуватиметься із «підтримуючими заходами, які сприятимуть поліпшенню структури населення нашої країни, виконанню стратегії щодо активного подолання старіння населення, збереження переваг та забезпеченості людськими ресурсами», –– повідомляє державна преса «Сіньхуа», посилаючись на засідання комітету керівного елітного політбюро Китаю, проведеного президентом Сі Цзіньпіном.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати