29 березня 2021, 19:00

Китай починає спеціальні дії проти сквотерів торгових марок

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Китайська національна адміністрація інтелектуальної власності (CNIPA) оприлюднила новий план боротьби зі сквотингом.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Допоміжні технології: тенденції розвитку"

У середу 24 березня було оголошено про «Спеціальний план дій CNIPA боротьби зі сквотингом зловмисних торгових марок» (Special Action Plan for Combating Malicious Trademark Squatting), у якому зазначено, що місцеві відомства інтелектуальної власності (ІВ) повинні приєднатися до CNIPA у нових намірах націлити сквотерів по всій країні.

CNIPA виявила десять «зловмисних» дій, що представляють собою порушення прав або сквотинг, які будуть переслідуватися в рамках спеціального плану дій. Серед них – акти про реєстрацію торгових марок відомих логотипів, імен, місць і подій.

Передбачається, що план буде реалізований в три етапи, починаючи з цього місяця. На першому етапі місцеві відомства ІВ збирають докази і звертаються у Відомство з торгових марок до 30 березня. З квітня по жовтень місцеві відомства з торгових марок і CNIPA розглянуть докази для перевірки та накладуть штрафи до 100 000 юанів на порушників. З листопада по грудень місцеві офіси узагальнять свої висновки і до 10 грудня повідомлять про них CNIPA.

Десять зловмисних дій. План буде зосереджений на виявленні та припиненні десяти дій, пов’язаних зі сквотингом зловмисних торгових марок:

1. Зловмисна реєстрація назв національних або регіональних стратегій, основних заходів, основних політик великих науково-технічних проєктів.

2.Зловмисна реєстрація словникового запасу та знаків, що належать до надзвичайних ситуацій в суспільстві, таких як стихійні лиха, великі аварії, серйозні інциденти у сфері охорони здоров’я та інциденти соціального забезпечення.

3. Шкідлива попередня реєстрація назв та логотипів великих заходів або великих виставок.

4. Зловмисні реєстрації назв адміністративних одиниць, гір і річок, мальовничих місць, будівель та інших суспільних ресурсів.

5. Зловмисне використання знаків публічних або комерційних ресурсів,включно з загальними назвами та галузевими термінами.

6. Шкідлива попередня реєстрація імен громадських діячів, відомих творів або імен персонажів з відносно високою репутацією.

7. Зловмисна попередня реєстрація торгової марки або комерційного знака іншої особи, що має відносно високу репутацію або відносно сильну відмінну здатність, що завдає шкоди попереднім правам та інтересам інших осіб.

8. Явне порушення заборони статті 10 закону про торгові марки та інші порушення громадського порядку і добрих звичаїв, які викликали серйозні негативні і соціальні наслідки для політичних, економічних, культурних, релігійних, етнічних та інших соціальних громадських інтересів і громадського порядку Китаю.

9. Агентство з торгових марок знає або має знати, що його клієнт бере участь у вищезгаданих діях, але все ж приймає його інструкції.

10. Інші очевидні порушення принципу добросовісності.

Реформа інтелектуальної власності. Китай зобов’язався реформувати свої права на охорону інтелектуальної власності за останні кілька років.

Президент Сі Цзіньпін закликав до посилення захисту правовласників. Водночас такі офіси, як CNIPA, часто висувають нові ініціативи, щоб допомогти придушити недобросовісну реєстрацію торгових марок, наслідування та сквотинг.

Китайські суди ухвалили вищу компенсацію за порушення прав на торгову марку. Нещодавня справа між New Balance і китайським наслідувачем New Barlun призвела до компенсації в розмірі 25 мільйонів юанів – одна з найбільших сум, яку коли-небудь стягували в китайському суді.

Реформа націлена на сім конкретних типів порушень:

1. Зловмисне присвоєння назв національних або регіональних стратегій, великих подій, основних політик, великих проєктів і великих науково-технічнихпроєктів.

2. Зловмисне прагнення звернути увагу на великий словниковий запас і знаки, що стосуються надзвичайних ситуацій, таких як стихійні лиха, великі аварії та інциденти у сфері охорони здоров’я й інциденти з соціальним забезпеченням, що завдають шкоди суспільним інтересам.

3. Зловмисна реєстрація назв і покажчиків великих заходів або великих виставок з високою репутацією;

4. Злий умисел.

5. Сквотинг назв адміністративних одиниць, гір і річок, мальовничих місць, будівель та інших суспільних ресурсів.

6. Зловмисна реєстрація загальноприйнятих найменувань товарів або послуг, галузевих термінів та інших публічних комерційних ресурсів.

7. Зловмисна реєстрація імен громадських діячів з високою репутацією, імен відомих творів або персонажів; зловмисне присвоєння товарних знаків або інших комерційних знаків, що користуються високою репутацією або сильної відмінною рисою, що завдає шкоди попереднім правам та інтересам інших осіб

Видано також окремий документ для виправлення заявок на реєстрацію зловмисного накопичення торгових марок, які не призначені для використання.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати