05 березня 2020, 17:58

КГС ВС визнав законним рішення АМКУ щодо накладення штрафу на ДП "Укрспирт" у розмірі 33 млн грн

Прес-служба Верховного Суду

Державне підприємство спиртової та лікеро-горілчаної промисловості "Укрспирт" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Антимонопольного комітету України про визнання недійсним його рішення від 20 грудня 2018 р. №748-р у справі №126-26.13/116-18


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Постанова КГС ВС щодо здійснення підприємницької діяльності на ринку ритуальних послуг".

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

У цьому рішенні АМКУ зазначено, що впродовж 2017 - I півріччя 2018 р. ДП "Укрспирт" займало монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному ринку оптової реалізації спирту етилового ректифікованого з часткою 100% та впродовж вказаного періоду без об’єктивно виправданих причин встановлювало для покупців ціни на спирт на різному рівні, без прив’язки до обсягів закупівлі чи інших обґрунтованих критеріїв, тобто у дискримінаційний спосіб.

Такі дії ДП "Укрспирт" АМКУ визнав зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку у вигляді вчинення дій, що можуть призвести до обмеження конкуренції та ущемлення інтересів інших суб’єктів господарювання (покупців), які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку (ч. 1 ст. 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції"). За вказані порушення на ДП "Укрспирт" накладено штраф у розмірі 33 млн грн та зобов’язано у двомісячний строк з дати отримання рішення усунути причини виникнення і припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції та щомісячно впродовж року звітувати про його застосовування.

Як зазначається, позовні вимоги ДП "Укрспирт" обґрунтовані тим, що спірне рішення є незаконним та необґрунтованим у зв’язку із: неповним з`ясуванням та недоведеністю обставин, які мають значення для справи, невідповідністю викладених у рішенні АМКУ висновків обставинам справи, неправильним застосуванням норм матеріального права. Господарський суд міста Києва рішенням від 29 серпня 2019 р., залишеним без змін постановою Північного апеляційного господарського суду від 10 грудня 2019 р., у задоволенні позову відмовив повністю, мотивуючи відсутністю визначених законом підстав для визнання недійсним рішення АМКУ.

5 березня 2020 р. Касаційний господарський суд у складі ВС рішення судів попередніх інстанцій залишив без змін, а касаційну скаргу ДП "Укрспирт" - без задоволення.

Детальніше ознайомитися зі справою №910/2921/19 можна за посиланнями:

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/84123381;

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/86398104.

Актуально:

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати