04 вересня 2018, 17:02

КАС ВС збирає думки науковців щодо необхідності прийняття Адміністративного кодексу та Кодексу соціального захисту

Прес-служба Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Касаційний адміністративний суд звернувся до членів Науково-консультативної ради при Верховному Суді з проханням підготувати наукові висновки з питань доцільності кодифікації актів матеріального права в Адміністративному кодексі України та Кодексі соціального захисту України і можливої структури таких кодексів. Про це повідомляє прес-служба суду.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «До ВККС надійшло 60 заяв на участь у конкурсі до ВС».

У листі до членів НКР при ВС зазначається, що такі висновки необхідні для підготовки науково-практичного обґрунтування необхідності прийняття Адміністративного кодексу України та Кодексу соціального захисту України, а також структури таких кодексів.

Наразі, повідомляє КАС, кодифікованого акта, який містив би норми матеріального права, що регламентують правовідносини між громадянами, іншими фізичними та юридичними особами і суб’єктами публічно-владних повноважень, немає. Це створює умови правової невизначеності, за яких фізичні та юридичні особи позбавлені можливості знати свої права та обов’язки, бути обізнаними з повноваженнями органів державної влади та місцевого самоврядування, інших суб’єктів публічно-владних повноважень, чітко розуміти межі таких повноважень.

Крім того, відсутність уніфікованих адміністративних процедур значно ускладнює судовий захист прав, свобод та інтересів учасників публічно-правових відносин.

«Щодо обговорення ідеї Кодексу соціального захисту України, то сьогодні нагальним є ретельний аналіз та систематизація законодавства у сфері соціального захисту шляхом його кодифікації. Така робота має бути спрямована на досягнення принципів системності та узгодженості чинного законодавства, усунення прогалин, розбіжностей і суперечностей, а також забезпечення доступності й зручності у користуванні цими актами для кожної людини», – йдеться у повідомленні суду.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати