12 березня 2020, 12:12

Карантин в Україні: як працюватимуть суди та юрфірми

Кабінет Міністрів України 11 березня 2020 р. ввів карантин в Україні до 3 квітня. Він передбачає: закриття навчальних закладів; заборону масових зібрань понад 200 осіб. Це стосується і спортивних заходів (які можуть без глядачів відбуватися, і культурних заходів. Засідання ВРУ лишили); закриття авіасполучення з деякими країнами. У зв’язку із цим «Юридична Газета» вирішила дізнатися, як працюватимуть у режимі карантину юридичні компанії та суди.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «У столиці захворюваність на грип та ГРВІ зросла на понад 3%».

Суди

Так, Рада суддів України звернулася до громадян, які є учасниками судових процесів, з проханням утриматися від участі у судових засіданнях, якщо слухання не передбачають обов'язкової присутності учасників сторін. Також РСУ просить громадян утриматися від відвідин суду, якщо у них є ознаки будь-якого вірусного захворювання, повідомляє прес-служба РСУ.

Щодо проведення XVIII чергового з'їзду суддів України, що призначений на 6-7 квітня 2020 р. у Києві, то наразі питання про його перенесення на інші дати не розглядається. При цьому проведення співбесід з кандидатами на посаду судді КСУ заплановане на 27 березня 2020 р.

У свою чергу Одеський окружний адміністративний суд опублікував інфографіку про право на відпустку на час оголошеного карантину:

(для перегляду натисніть на зображення)

89556939_820427591797292_4579811275122409472_n

Крім цього, у Закарпатському окружному адміністративному суді проводять дистанційне вимірювання температури відвідувачів суду. У випадку виявлення підвищеної температури буде запропоновано утриматися від участі у судовому засіданні, написавши заяву про його відкладення, чи скористатися медичною маскою.

Юридичні фірми

У EQUITY Law Firm повідомили, що перенесли на найближчий час ІІІ Судовий ФОРУМ ААУ, який потрапляє під категорію масових заходів, оскільки свою участь підтвердило понад 350 учасників. «Ми поважаємо та підтримуємо рішення влади убезпечити своїх громадян від потенційного зараження», - заявили у EQUITY Law Firm.

При цьому Vasil Kisil & Partners працюватимуть у штатному режимі, але закликають колег дотримуватися рекомендацій ВООЗ. У свою чергу Integrites поки також не планують великих змін, але зазначають про наступне:

  • заборона на робочі поїздки до країн з високим рівнем захворюваності COVID-19: Італія, Франція, Німеччина, Іспанія, Корея, Китай, Іран, В’єтнам, Японія;
  • усі, хто повернувся з країн з високим рівнем захворюваності COVID-19 - Італія, Франція, Німеччина, Іспанія, Корея, Китай, Іран, В’єтнам, Японія, - з 09.03.2020 р. обов’язково залишаються працювати вдома впродовж 7 календарних днів;
  • робочі зустрічі поза межами офісу або on-line (Skype);
  • "Під час зустрічей утримуємося від рукостискання. Обов’язково після зустрічі дезінфікуємо руки собі й рекомендуємо учасникам. У кожній нашій конференц-залі та на рецепції є дезінфікуючі розчини", - заявили в Integrites.

Також тим працівникам, у кого є малі діти, яких немає з ким залишити, дозволено працювати з дому за погодженням керівника.

У SK тимчасово обмежують/скасовують ділові поїздки закордон, а також участь у зовнішніх заходах. «У нас є всі можливості та необхідна інфрастуктура, щоб працювати віддалено», - заявили у SK Group.

У AVELLUM зазначили, що поки не планують переходити на віддалену роботу, але готові до такого кроку у разі необхідності. «До того ж у нас є можливість і право у всіх, крім секретарів, працювати віддалено. Люди можуть цим користуватися вільно на свій розсуд», - заявили у AVELLUM.

Водночас юристи ETERNA LAW опублікували рекомендації для роботодавців у зв’язку з коронавірусом. З рекомендаціями можна ознайомитися за посиланням.

У Астерс зазначили про впровадження тимчасових обмежень на відрядження за кордон та проведення зустрічей в офісі.

«Станом на сьогодні у Києві не зафіксовано випадків або підозр на зараження коронавірусом COVID-19. Проте, щоб уникнути ризику для життя та здоров'я наших клієнтів та співробітників, Астерс скасовує ділові поїздки всіх співробітників закордон, обмежує участь у зовнішніх заходах та зустрічі з клієнтами в офісах фірми і натомість пропонує проводити їх онлайн. 

Ці тимчасові заходи діятимуть мінімум один місяць. Впродовж цього періоду Астерс надає клієнтам та бізнес-партнерам можливість користуватися зручними та надійно захищеними сервісами онлайн-зв'язку та зустрічей, зокрема Microsoft Teams, а також сервісами багатосторонніх телеконференцій. Детальні інструкції та контактна інформація для участі у онлайн-зустрічах будуть надіслані електронною поштою безпосередньо клієнтам та бізнес-партнерам Астерс. У разі виникнення будь-яких технічних труднощів, будь ласка, звертайтеся до нашої служби ІТ-підтримки за email-адресою it@asterslaw.com», - зазначили в ЮФ.

«Безпека клієнтів та співробітників є нашим найвищим пріоритетом», - заявив співкеруючий партнер Астерс Сергій Свириба. - «Згідно з антикризовим планом Фірми, ми обмежуємо відрядження за кордон та особисті зустрічі в офісах Астерс, а також вже впровадили та протестували систему для віддаленої роботи нашої команди, аби гарантувати безперебійне надання послуг клієнтам. Ми дотримуємося вказівок та впроваджуємо рекомендовані урядом України заходи щодо попередження поширення вірусу. Ми будемо і надалі інформувати наших клієнтів та бізнес-партнерів щодо розвитку ситуації».

Читайте також: «З 12 березня у Києві обмежать освітній процес і скасують масові заходи».

У Arzinger law firm заявили, що з 12 березня і до 3 квітня усі офіси Arzinger переходять у режим віддаленої роботи. «Ми продовжуємо працювати як і зазвичай, доступні по всіх каналах зв’язку і проводитимемо всі робочі зустрічі, але в режимі онлайн. Заходи, проведення яких припадає на період карантину, відповідно, переносяться - нові дати будуть повідомлені окремо», - зазначили в Arzinger.

Водночас деякі компанії, які ми опитали, наразі не готові надати однозначну відповідь щодо реорганізації роботи у зв’язку з введенням карантину, проте деякі з них не планують запроваджувати віддалену роботу.

Також 6 публічних заходів комітетів НААУ було перенесено через коронавірус.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати